21 травня 2020, 18:50

Президент підписав закон щодо спрощення адміністрування податків

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві" № 466-IX, який Верховна Рада України ухвалила 16 січня 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент звернувся до Уряду з низкою пропозицій у зв’язку з внесенням змін до ПКУ".

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Як йдеться в пояснювальній записці, прийняття цього законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до державного бюджету за рахунок підвищення прозорості міжнародних транзакцій суб’єктів господарювання та запобігатиме використанню агресивних схем податкового планування, сприятиме запровадженню міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі, вдосконалить процедуру адміністрування податків та зборів, а також сприятиме дотриманню принципу справедливості оподаткування.

Серед іншого, законопроектом передбачається:

  • запровадження реформи фінансової відповідальності в сучасних умовах ведення бізнесу;
  • внесення змін до чинного законодавства в частині розгляду матеріалів перевірки, який здійснюватиметься колегіально комісією з питань розгляду заперечень;
  • удосконалення процедури оскарження рішень контролюючих органів шляхом створення постійного дорадчого органу - Апеляційної ради з питань розгляду скарг платників податків;
  • запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементація норм, передбачених Планом протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування тощо. 

Нагадаємо, Президент підписав "банківський" закон.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати