17 жовтня 2019, 11:21

Право НАБУ та ДБР на прослушку: набув чинності закон

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон №1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства", який набув чинності сьогодні, 17.10.2019 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді зареєстровано проект постанови щодо скасування ЗП №1008".

Закон спрямований на удосконалення правового регулювання кримінального процесу як для ефективного здійснення досудового розслідування, так і для надання стороні захисту додаткових гарантій від можливих зловживань з боку суддів, слідчих та прокурорів.

Так, вносяться зміни до КПК України та пов’язані із цим зміни до Законів України "Про статус народного депутата України", "Про Національне антикорупційне бюро України", "Про судову експертизу", "Про радіочастотний ресурс України", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій" (набуває чинності з 01.01.2020 р.).

Основними положеннями закону є наступні:

- вилучення із Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про статус народного депутата України", норми, яка не відповідає Конституції України, та забороняє без згоди ВРУ здійснювати обшук народного депутата України, огляд його особистих речей і багажу, транспорту, жилого чи службового приміщення, а також втручатися у таємницю листування, телефонних розмов та іншої кореспонденції;

- надання Національному антикорупційному бюро України та Державному бюро розслідувань права самостійно здійснювати зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж у рамках проведення негласних слідчих та розшукових дій;

- надання слідчому судді, суду при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою права не визначати розмір застави у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину тощо.

Нагадаємо, Президент підписав закон про Нацраду з питань телебачення і радіомовлення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати