24 квітня 2020, 12:15

Правники закликають ВРУ врегулювати орендні відносини на період карантину: 5 головних зауважень

Асоціація правників України

Комітет АПУ з нерухомості та будівництва направив відкрите звернення Голові Комітету ВРУ з питань бюджету Юрію Арістову та Голові Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитру Наталусі із закликом до вдосконалення Закону № 3279-д.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Карантинні хроніки Асоціації правників України: місяць потому".

Так, детально проаналізувавши Закон, правники звернули увагу на низку недоліків, які потребують негайного усунення. Серед них:

1. Щодо п.14, яким було доповнено Прикінцеві та перехідні положення ЦКУ щодо врегулювання питання можливості звільнення наймача від плати за користування майном у період карантину. Зміна правового регулювання однієї й тієї ж сфери суспільних відносин у менше, ніж двотижневий строк, ставить під сумнів принцип правової визначеності у поведінці сторін, зокрема, щодо оренди майна.

2. Тим же п.14 передбачено зменшення плати за користування майном через неможливість його використання на період карантинні заходи. Експерти Комітету підкреслили, що наразі більшість установ, які залучають найманих працівників, прийняли рішення про переведення їх на дистанційну роботу, навіть за відсутності прямої вказівки у рішенні Кабміну про встановлення карантину. При цьому відповіді на те, чи може, наприклад, обмеження руху транспорту, вважатись тим заходом, що перешкоджає використанню орендованого майна у повному обсязі, Закон не дає. Пункт залишається дискусійним.

3. За словами правників, непоширення вказаного пункту новій редакції на договори найму майна, що належить територіальній громаді, "є порушенням принципів рівності учасників цивільних правовідносин, розумності та справедливості".

4. Формулювання "моменту встановлення карантину" може спричинити виникнення спорів щодо дії Закону у часі. У АПУ нагадали, що встановлення карантину відбулося 12 березня, коли Закон № 3279-д ще не був прийнятий.

5. Закон не враховує витрати на утримання майна. "У порівняні з комунальними послугами дані витрати зазвичай більше", - йдеться у тексті відкритого звернення.

Зазначається, що правники переконані - прийняті зміни не усувають наявні проблеми у правовому регулюванні орендних відносин під час карантину. Це, в свою чергу, може спровокувати судові спори між орендодавцями та орендарями.

Детальніше ознайомитися з текстом відкритого звернення можна за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати