23 червня 2022, 15:12

Практика розгляду ВРП клопотань про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя у 2016–2021 роках

Пресслужба ВРП

Секретаріат Вищої ради правосуддя здійснив комплексне узагальнення практики розгляду Радою клопотань про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та продовження строків такого тимчасового відсторонення у 2016–2021 роках.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Практика розгляду ВРП подань щодо затримання, утримання під вартою чи арештом суддів"

Метою такого узагальнення є висвітлення діяльності Вищої ради правосуддя під час реалізації її повноважень в частині означеного питання.

Документ містить:

  • аналіз правових засад розгляду клопотань про тимчасове відсторонення суддів від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та продовження строків такого тимчасового відсторонення;
  • позицію Конституційного Суду України, Комітету Міністрів Ради Європи щодо питання гарантії незалежності і недоторканності суддів та їхньої відповідальності;
  • загальний огляд практики розгляду Вищою радою правосуддя вказаних клопотань;
  • детальний аналіз ухвалених ВРП рішень за результатами розгляду клопотань;
  • інформацію щодо оскарження цих рішень.

Проведене узагальнення дасть смогу скласти уявлення про стан забезпечення гарантій суддівської незалежності та недоторканності на стадії кримінального провадження за період із 2016 по 2021 роки під час застосування до суддів такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та продовження строку такого тимчасового відсторонення.

Проведений аналіз, з огляду на різноманіття судової практики, обставин, які вивчалися, свідчить про важливу роль участі у розгляді клопотань саме Вищої ради правосуддя.

При прийнятті таких рішень Рада враховує співмірність між засадами незалежності та недоторканності суддів і наслідками тимчасового відсторонення суддів від здійснення правосуддя, що, у свою чергу, забезпечує дотримання гарантій недоторканності суддів у разі притягнення їх до кримінальної відповідальності та убезпечує від можливого використання незаконних методів, спрямованих на перешкоджання професійній діяльності суддів, чинення на них тиску у зв’язку зі здійсненням ними правосуддя та реалізацією судового контролю.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати