18 червня 2022, 11:49

Практика розгляду ВРП подань щодо затримання, утримання під вартою чи арештом суддів

Пресслужба ВРП

Секретаріат Вищої ради правосуддя підготував узагальнення практики розгляду Радою подань про надання згоди на затримання, утримання під вартою чи арештом суддів у 2016–2021 роках.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "На посаду члена ВРП від з’їзду суддів України претендують 60 кандидатів"

У комплексному документі міститься:

- детальний аналіз правових засад забезпечення незалежності суддів, процедурні аспекти та особливий порядок розгляду Вищою радою правосуддя питань щодо їх відповідальності;

- загальний огляд практики розгляду ВРП подань про надання згоди на затримання суддів, утримання під вартою чи арештом;

- аналіз рішень, прийнятих ВРП за результатами їх розгляду;

- аналіз судової практики під час розгляду клопотань про обрання запобіжних заходів стосовно суддів після прийняття ВРП відповідного рішення;

- інформація щодо оскарження рішень ВРП із зазначених питань тощо.

Узагальнення дасть змогу сформувати уявлення про стан забезпечення незалежності суддів в Україні за період із 2016 по 2021 роки під час застосування до суддів запобіжних заходів як заходів забезпечення кримінального провадження, пов’язаних з обмеженням свободи та вільного пересування та буде корисним для формування сталої практики під час реалізації Вищою радою правосуддя своїх повноважень.

Варто нагадати, що незалежність і недоторканність судді гарантуються Конституцією і законами України. Без згоди Вищої ради правосуддя суддю не може бути затримано або утримувано під вартою чи арештом до винесення обвинувального вироку суду, за винятком затримання судді під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

У ВРП зазначають, що дотримання гарантій недоторканності суддів у разі притягнення їх до кримінальної відповідальності убезпечить від необґрунтованого обмеження свободи та права вільного пересування судді у разі необхідності застосування до нього затримання, тримання під вартою, домашнього або адміністративного арешту, а також від можливого впливу на суддю та втручання у здійснення ним правосуддя.

ТЕКСТ УЗАГАЛЬНЕННЯ

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати