У форматі онлайн відбулася зустріч з Андрієм Костіним, Головою Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Модерували зустріч Денис Бугай, Президент АПУ та Ольга Лопушанська, координаторка законопроектної роботи Асоціації правників України. До вебінару могли долучитися всі охочі, зокрема, через мережу Фейсбук.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Комітет АПУ закликає Прем'єр-міністра негайно призначити Міністра енергетики".
«Судова реформа триває»
Правники обговорили низку ключових наразі питань: реформа суду та адвокатури, приватного виконання та КСУ, Громадська рада доброчесності, суд присяжних, реформа адвокатури, медіація. Своєю чергою, пан Костін підкреслив – така форма комунікації має впроваджуватися і по завершенню карантину.
АПУ зібрали найголовніше – для вас.
Комітет на карантині? Як налагоджена робота?
На питання Дениса Бугая, як працює Комітет, пан Костін підкреслив, що без огляду на низку технічних проблем, нині робота налагоджена. Ба більше, під час останнього пленарного засідання був ухвалений закон, який дозволяє працювати в режимі відеоконференції.
Яка позиція Комітету щодо змін до бюджету в частині скорочення суддівської винагороди?
«Суддівський обов’язок – головне, винагорода – другорядне»
Тут пан Костін зауважив, що питання є надчутливим та не має єдиного підходу - потрібно зважувати всі сторони. Він розповів, що на момент розгляду цього законопроєкту особисто спрямував листа-опитування для членів Комітету. Більшість підтримала попередню версію Закону про бюджет. Нагадаємо, що мова йде про наступну пропозицію: 10 мінімальних зарплат, які не чіпаються. Щодо сум, які перевищують їх передбачається коефіцієнт «0,5» - скорочення на 50% на період дії карантину. Пропозиція вже спрямована до бюджетного Комітету. Яким буде кінцеве рішення – поки невідомо.
Щодо законопроєкту про медіацію. Голова Комітету підкреслив – питання є непріоритетним, тож проєкт закон має всі шанси бути прийнятим.
Суд присяжних. Позиція Комітету щодо питання та законопроєкту за словами пана Костіна виключно схвальна. Він зауважив – немає жодних перепон задля його впровадження. Питання перед Комітетом стоять виключно процесуальні та організаційні.
Чи готові депутати розширювати професійні права адвокатів?
Так. Пан Костін підкреслив - подальша реформа системи правосуддя неможлива без незалежної адвокатури. Зміни будуть вже восени.
Популізм на це повпливає?
Очільник Комітету нагадав, що позиція Президента – судова система, якій довіряють:
«Суд може викликати довіру тільки тоді, коли є рівні права та можливості. Ми будемо відходити від цієї практики, тож на це ніщо не повпливає».
Реформа приватного виконання. Були побоювання щодо забезпечення незалежності виконавців
Пан Костін зауважив, що ознайомлений з усіма сторонами, тому буде віднайдено компромісне рішення, яке задовольнить всіх.
Асоціація правників України нагадує, що запущено спільний онлайн-проект присвячений обговоренню останньої практики ВС. Ініціатива передбачає низку безкоштовних вебінарів за участі суддів Верховного Суду. Зареєструватися можна за посиланням.