12 серпня 2020, 15:22

Потрібно визначити чіткі підстави для відкладення розгляду справ в умовах карантину, - Маловацький

Прес-служба ВРП

Необхідно виробити уніфіковані підходи до особливостей розгляду судових справ в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом COVID-19.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП звільнила суддю Гуляйпільського районного суду Запорізької області у відставку".

На цьому наголосив заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький під час круглого столу "Особливості функціонування судів в умовах карантину: рівні права для всіх учасників процесу", зазначає прес-служба ВРП.

Зокрема, на переконання Олексія Маловацького, важливо віднайти баланс між процесуальним принципом розгляду справи протягом розумного строку і гарантуванням безпеки громадян під час пандемії. За його словами, потреба розгляду справи в розумний строк має корелюватися з принципом безпеки людини та з дотриманням права громадян на участь у судовому засіданні. Наразі суди отримують клопотання про відкладення розгляду справи через неможливість учасників прибути у судове засідання у зв’язку з обмежувальними заходами, зумовленими карантином. Має бути єдиний підхід до того, як повинен діяти суд у таких випадках.

"Бажано виробити уніфіковані підходи до того, на які обставини суду слід зважати в умовах карантину, щоб процес був передбачуваним. Якщо судді і професійна спільнота вважають, що існує необхідність внесення змін до процесуального законодавства і встановлення додаткових підстав для відкладення розгляду справ, давайте ініціювати такі зміни", - сказав Олексій Маловацький.

Так, заступник Голови ВРП закликав усіх учасників судового процесу надавати Вищій раді правосуддя свої пропозиції для вироблення узагальненого підходу та унормування підстав для відкладення судових справ у випадку, коли сторони не можуть бути представлені у суді. "Якщо потрібно - просити народних депутатів ініціювати внесення відповідних змін до процесуальних кодексів. Або врегулювати це питання шляхом узагальнення судової практики Верховним Судом. Це дало б можливість застосовувати однакові підходи в однакових випадках, встановлювало б певний прецедент, який унормував би ситуацію і зняв би напруженість і непорозуміння. Звісно, можна застосовувати право у кожному окремому випадку, однак множинність, повторюваність випадків дає можливість сформувати однакові принципи і підходи. У цьому полягає основна мета застосування і розвитку права", - зауважив Олексій Маловацький.

На його думку, запровадження єдиних підходів не лише сприятиме подальшому розвитку правозастосування в умовах карантину, а й унеможливить притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності через порушення строків розгляду справ під час пандемії.

Нагадаємо, ВРП чекає від судів конструктивних пропозицій щодо нормативів навантаження суддів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати