09 листопада 2020, 17:00

Понад 7 млн грн стягнуто з ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" за викиди у повітря, - Держекоінспекція

Прес-служба Державної екологічної інспекції

ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" у Дніпропетровській області добровільно сплатило понад 7 мільйонів гривень збитків за порушення природоохоронного законодавства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція розпочала співпрацю із WWF з розслідування злочинів проти дикої природи".

Про це повідомляє прес-служба Державної екологічної інспекції.

"У вересні ДЕІ перевірила підприємство і виявила перевищення допустимих викидів діоксиду сірки та оксидів азоту. Це завдало природі шкоди на суму 7 103 989,07 гривень. Окрім того, наразі ведуться розрахунки щодо збитків по іншим видам викидів. ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" визнав, що порушив природоохоронне законодавство, і сплатив ці кошти до державного бюджету", - проінформував голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

Голова Держекоінспекції має надію, що випадки добровільної сплати підприємствами збитків будуть повторюватись частіше.

"Сподіваюсь, у майбутньому таких позитивних прикладів відповідального ставлення підприємства до виконання своїх зобов’язань буде більше. Особливо це актуально для ТОП-забруднювачів, які часто не допускають інспекторів ДЕІ до перевірок, не виконують приписи, не сплачують штрафів та не відшкодовують збитки, завдані екології", - зазначив Андрій Мальований.

Водночас метою Держекоінспекції є не стягнення збитків з порушників, а екологізація підприємств.

"Між тим, стратегічна мета Держекоінспекції залишається незмінною – ми прагнемо в першу чергу модернізації цих підприємств, а не стягнення з них якомога більших грошових сум. Бо домогтися кращої екології зможемо лише тоді, коли фабрики, заводи, електростанції та інші промислові об’єкти працюватимуть на сучасному обладнані, матимуть якісні багатоступінчасті фільтри очистки викидів та мінімізують відходи, що з’являються внаслідок виробничих процесів. Європейський досвід свідчить про те, що це можливо. Й ДЕІ працюватиме над тим, щоб українські підприємства теж пішли таким шляхом", - вважає Андрій Мальований.

Нагадаємо, збитки за забруднення земель зростуть удвічі.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати