25 квітня 2022, 13:08

Понад 3 млрд євро виведено з України під час війни

Пресслужба БЕБ

22 квітня 2022 року за ініціативи Директора Бюро економічної безпеки України Вадима Мельника проведено першу робочу он-лайн зустріч з представниками митних органів сусідніх європейських країн (Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Молдови). Обговорювалися питання виведення валютних коштів та цінностей резидентами та нерезидентами України в ЄС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Співробітники БЕБ упередили розтрату 3,2 млн грн бюджетних коштів"

З 24 лютого і до сьогодні, громадяни України та іноземці перевозять через наш державний кордон готівку, дорогоцінні аксесуари та банківські метали в особливо великих розмірах. Часто діють за попередньою змовою з невстановленими особами, за узгодженим злочинним планом, без відповідного митного декларування. При цьому, мають на меті приховати незаконно отримані прибутків та здійснити їх подальшу легалізацію в країнах Європейського союзу. Орієнтовна загальна сума коштів, виведених таким чином за кордон, становить понад 3 млрд євро”, - зазначив Директор БЕБ Вадим Мельник.

Випадки незаконного вивезення валюти за кордон набули значних розмірів.

БЕБ проаналізувало та вже виявило велику кількість подібних фактів. Зараз досліджується законність походження виведених коштів та їх можлива легалізація шляхом перерахунку або перевезення за кордон. У разі встановлення їх незаконного походження вживатимуться заходи щодо їх арешту та подальшого повернення до України.

Зокрема, встановлено факти, коли фізичні особи отримували кошти злочинним шляхом в Україні без сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів. Громадяни ймовірно були учасниками схем з мінімізації доходів, учасниками конвертаційних центрів, хабарниками тощо. За попередніми результатами слідства, у більшості випадків наявні ознаки легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

За словами Вадима Мельника, готівка, отримана ймовірно злочинним шляхом в Україні за такою схемою, без відповідного гострого реагування правоохоронних органів України де-факто легалізується в Європі. Таким чином «брудні» гроші вливаються у фінансову систему ЄС та можуть використовуватися для подальшої протизаконної діяльності. Зокрема, для фінансування військ російської федерації.

На сьогодні, БЕБ очікує від сусідніх країн відповіді на свої запити по всіх резидентах та нерезидентах України, що декларували готівку у великих розмірах з початку війни.

Керівник БЕБ також наголосив на необхідності швидкого узгодження та підписання меморандумів про стратегічне партнерство та обмін інформацією з країнами-учасницями наради.

Нагадаємо, що нещодавно, перший меморандум про співпрацю було підписано з Грузією.

Воєнна агресія з боку росії, поставила перед країнами Європи нові глобальні виклики. Зараз необхідна швидка еволюція органів економічної безпеки та їх адаптація до нових реалій. Для захисту інтересів наших держав, ми маємо забезпечити постійну взаємодію з питань економічної безпеки на робочому рівні у режимі 24/7”, - зазначив Вадим Мельник.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати