11 вересня 2020, 12:35

Польща отримала кредит в 650 млн євро на боротьбу з епідемією

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Польща отримає доступ до додаткових засобів для боротьби з коронавірусом. Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) 4 вересня оголосив, що Польща отримає 650 мільйонів євро в рамках кредитної лінії ЄІБ для фінансування діяльності, пов'язаної з пандемією, особливо в галузі охорони здоров'я та цивільного захисту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оновлена процедура банкрутства під час пандемії COVID‑19: перспективи та реалії".

"Міністр фінансів уклав угоду з Європейським інвестиційним банком, завдяки якому Польща отримає кредитну лінію в розмірі до 650 мільйонів євро для фінансування заходів по боротьбі з пандемією", - йдеться в повідомленні. Як додано, мета - забезпечити антикризові заходи, особливо в галузі охорони здоров'я та цивільного захисту.

Зазначається, що в рамках кредитної лінії ЄІБ пропонує повне, а не стандартне 50%, фінансування прийнятних проектів.

Як пояснює ЄІБ, гроші від кредитної лінії "можуть бути використані для фінансування інвестицій, пов'язаних з поточною пандемією".

"Намір відкрити кредитну лінію полягає в тому, щоб розширити спектр дій, що вживаються Польщею у відповідь на кризу COVID-19, і підвищити безпеку в разі пандемії в середньостроковій і довгостроковій перспективі. Фінансування ЄІБ призначене для покриття інвестицій в сектори охорони здоров'я та цивільного захисту, тобто в районах, де наслідки пандемії найбільш відчутні", - йдеться в повідомленні.

Як пояснювалося, в разі охорони здоров'я проекти можуть включати закупівлю і доставку медичного і немедичного обладнання, перетворення медичних установ і послуг, постачання і виробництво ліків і фінансування досліджень.

Програми в галузі цивільного захисту можуть, в свою чергу, стосуватися надання інфраструктури і устаткування (в тому числі для інформаційних та освітніх кампаній), закупівля засобів гігієни і дезінфікуючих засобів, проведення досліджень (включаючи скринінг) або запобігання поширенню інфекційних захворювань.

Перехід позики. У повідомленні пояснюється, що ця підтримка можлива завдяки перерозподілу останнього траншу кредиту на структурні програми вартістю 1,35 мільярда євро, передбачені для Польщі в 2014-2020 роках. Ці кредити підпадають під фінансові інструменти ЄІБ, які доповнюють структурні і інвестиційні фонди, які виділяються країнам ЄС через бюджет ЄС.

Пояснюється, що після кризи COVID-19 польський уряд і ЄІБ домовилися, що невикористані кошти з існуючих кредитів на структурні програми будуть використані для фінансування дій, що вживаються Польщею у відповідь на пандемію.

Європейський інвестиційний банк - це довгострокова кредитна установа Європейського Союзу, що належить державам-членам. Банк надає довгострокову фінансову підтримку добре підготовленим інвестиціям, тим самим сприяючи досягненню цілей політики ЄС.

Нагадаємо, у Раді зареєстровано законопроект щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати