11 січня 2021, 11:29

Податковий борг державних і комунальних підприємств при приватизації будуть списувати: законопроєкт

У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону № 4574 від 04.01.2021 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо продажу об’єктів державної та комунальної власності)".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Парламенту пропонують врегулювати законний обіг конопель в Україні".

Законопроектом пункт 92.1 статті 92 Податкового кодексу України доповнюється нормою щодо продажу об’єктів державної та комунальної власності, що перебувають в податковій заставі, через процедури приватизації.

У статті 95 щодо продажу майна, що перебуває у податковій заставі, визначено, що продаж майна платника податків здійснюється виключно на електронних публічних торгах. Порядок продажу майна платника податків на електронних публічних торгах затверджуються Кабінетом Міністрів України. Визначено порядок взаємодії державного органу приватизації та контролюючого органу при продажу об’єктів права державної та комунальної власності, що перебувають у податковій заставі

Підрозділ 10 «Інші перехідні положення» розділу ХХ "Перехідні положення" доповнено новим пунктом 25 про списання накопиченого станом на 01 січня 2021 року податкового боргу (у тому числі встановлений судовими рішеннями та реструктуризований) державних та комунальних підприємств, акціонерних товариств, створених у процесі корпоратизації, 100 відсотків акцій (часток) яких перебувають у державній власності, щодо яких органом приватизації прийнято рішення про їх приватизацію. Суми, списані відповідно до положень цього пункту не включаються до доходів та витрат учасників процедури списання. Контролюючі органи в межах їх компетенції у порядку, передбаченому для списання безнадійного податкового боргу, здійснюють списання зазначених сум протягом десяти робочих днів з дня направлення відповідним органом приватизації  повідомлення про прийняття ним рішення про приватизацію підприємства.

На думку, авторів законопроекту, прийняття цих змін дозволить звільнити державу від невластивих функцій, знайти ефективного власника для такого майна та створить сприятливі умови у сфері приватизації державного і комунального майна.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати