27 квітня 2015, 13:36

Пленум ВСУ захистив право українців отримувати пенсію за кордоном

Прес-служба Верховного суду України

Громадяни, які заробили пенсію в Україні, можуть отримувати її, перебуваючи поза межами держави. Таке рішення ухвалив Пленум Верховного Суду України, повідомляє прес-служба ВСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Право громадянина України на пенсійне забезпечення не може обмежуватись фактом його виїзду на постійне проживання за межі нашої держави», - наголосив голова Верховного Суду України Ярослав Романюк під час розгляду Пленумом Верховного Суду України звернення Вищого адміністративного суду України з проханням ініціювати внесення конституційного подання щодо конституційності ч. 1 ст.92 Закону України «Про пенсійне забезпечення» стосовно призначення пенсій особам, які виїхали за межі держави.

Під час розгляду цього питання Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк наголосив, що Пленум Верховного Суду України ініціював подібне подання до Конституційного Суду України ще у 2009 році, і тоді було надано роз’яснення, що держава дбає про своїх громадян не тільки на своїй території, а й поза її межами. За словами Ярослава Романюка, Європейський Суд з прав людини також розглядав аналогічну справу і виніс відповідне рішення, тож судді Верховного Суду України дійшли висновку про відсутність підстав для звернення до Конституційного Суду України з відповідним поданням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати