Міністерство цифрової трансформації пропонує ввести спеціальний пільговий режим IP-Box (Intellectual Property Box), який дозволяє знизити податкове навантаження на компанії, котрі створюють та використовують об'єкти інтелектуальної власності, у тому числі для IT-компаній.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "За е-посвідченням водія можна буде реєструватися на авіарейс чи поїзд".
Про це повідомляється на сторінці Мінцифри у Facebook.
Зазначається, що такий режим уже діє в 19 країнах Європи.
"Ми продовжуємо шукати оптимальну форму оподаткування, готові запропонувати для обговорення інший формат, який створить комфортні умови не тільки для ІТ-галузі, а й для працівників усіх креативних і наукомістких сфер - режим IP-Box", - йдеться у повідомленні. Так, замість зниження ставки податку на прибуток у відомстві пропонують зменшити суму, з якої цей податок потрібно сплатити.
"Пропонуємо для компаній, які провадять інноваційну діяльність, роблять дослідження, тобто створюють інтелектуальну власність, зменщувати базу оподаткування податком на прибуток. Зменшення відбуватиметься з урахуванням внеску компанії у створення інтелектуальної власності.Те саме стосується ЄСВ: режим дозволить сплачувати не 22% з усієї суми, витраченої на зарплату, а тільки із суми, яка залишиться після розрахунку знижки", - пояснили в Мінцифіри.
Серед цільової аудиторії такого пільгового режиму у міністерстві розглядають IT-сектор, MedTech, високотехнологічне виробництво, AgroTech, FinTech, а також інші галузі, які виробляють інтелектуальну власність.
У Мінціфри пропонують ввести знижену ставку для підприємств на: доходи від продажу/передачі прав об'єкта інтелектуальної власності; платежі за ліцензійним договором; а також на компенсацію за порушення прав інтелектуальної власності.
"Система абсолютно зрозуміла і звична для іноземних інвесторів, при цьому не вимагає впровадження нових систем оподаткування. Також вона підтримує підприємства, які працюють як на зовнішній, так і на внутрішній ринок", - йдеться у повідомленні.
При цьому запропоновані зміни не зачіпають 3-ї групи ФОП. Усі, хто хоче працювати як фізичні особи-підприємці, і в подальшому матимуть таку можливість без перешкод з боку держави.
Нагадаємо, цифровий паспорт у смартфоні: коли запрацює і де можна використовувати.