03 червня 2020, 13:57

Підвищення стипендій дітям-сиротам: Рада прийняла за основу законопроект

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла за основу Проект Закону 2013 "Про внесення змін до статті 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" щодо підвищення розміру стипендії та щорічної допомоги".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ схвалила приєднання України до протоколу про е-накладну при вантажоперевезеннях".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, проектом Закону передбачено внести зміни до статті 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" та встановити виплату стипендії у підвищеному розмірі не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу та щорічної грошової допомоги на придбання навчальної літератури дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування.

Так, проектом пропонується частину четверту та п’яту статті 8 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" викласти у такій редакції:

"Особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, крім повного державного забезпечення виплачується соціальна  стипендія в розмірі не меншому 150 відсотків розміру прожиткового мінімуму у середньому на одну особу, а також виплачується 100 відсотків заробітної плати, яка нарахована в період виробничого навчання та виробничої практики. Порядок виплати та розмір стипендії затверджується Кабінетом Міністрів України.

Особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються, до завершення навчання виплачується щорічна допомога для придбання навчальної літератури в розмірі не меншому трьох місячних соціальних стипендій, яка їм призначена. Виплата зазначеної допомоги здійснюється протягом 30 днів після початку навчального року за рахунок коштів, що передбачаються для навчальних закладів у відповідних бюджетах".

Нагадаємо, Рада прийняла законопроекти щодо використання світлоповертальних елементів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати