Близько півсотні команд українських розробників подали заявку на участь в акселераційній програмі підтримки інновацій у гуманітарному розмінуванні, що реалізується за ініціативи Міністерства економіки спільно із Kyiv School of Economics. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "У листопаді до загального фонду держбюджету надійшло понад 120 млрд гривень".
Так, протягом дводенного Demining Bootcamp, що відбувся в Києві 2-3 грудня, біля 30 з команд, що претендують на участь в програмі, представили свої розробки та ідеї.
"Наша глобальна мета – впродовж 10 років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій. Щоб досягти її, ми працюємо одразу в кількох напрямках. Це створення конкурентного ринку розмінування, стимулювання розвитку виробництва машин та обладнання в Україні, посилення спроможностей операторів, співпраця з донорами. Один з ключових напрямків – застосування найсучасніших технологій у розмінуванні. Ми прагнемо допомогти нашим винахідникам та інноваторам швидко пройти шлях від ідеї до створення чи масштабування продукту. Це буде експертна допомога, а в разі, якщо проєкт перспективний – допомога із пошуком фінансування, сертифікацією, виходом на ринок", – зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.
Президент Київської школи економіки Тимофій Милованов підкреслив важливість подібних заходів для розробників у сфері гуманітарного розмінування: "Ми створили можливість для розробників обмінюватись досвідом та ідеями, челенджити один одного. Це допомагає зрозуміти, як ми можемо бути корисними одне одному та як розвивати проєкт. Наприклад, збільшувати залученість технологій та зменшувати пряму присутність людей, щоб зменшити ризик для людей".
Як зазначається, під час Demining Bootcamp команди інноваторів представили експертам свої напрацювання за напрямами "Техніка для розмінування", "Комплексні рішення", "IT-рішення", "Обстеження". Експертна група, до складу якої увійшли представники Національного органу з протимінної діяльності, Міністерства оборони, ДСНС, Міністерства економіки тощо, мала змогу оцінити та надати свої коментарі й поради щодо проєктів, які вже працюють в реальних умовах, і тих, що перебувають на стадії ідей. Важливою складовою Demining Bootcamp стала робота в командах над ідеями зі створення більш ефективних продуктів, та можливість налагодити горизонтальну співпрацю між бізнесом, розробниками та державними органами.
Прийом заявок на акселераційну програму триває. Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням.