20 січня 2021, 9:00

Підприємство створило філію: куди потрібно сплачувати ПДФО за відокремлений підрозділ?

Вісник ДФСУ

Будь-яка юридична особа відповідно до частин 1,4 ст. 64 Господарського кодексу України може складатися зі структурних підрозділів, а також створювати філії, представництва, відділення й інші відокремлені підрозділи. Такі підприємства самостійно визначають свою внутрішню структуру, а отже можуть вирішувати, що їм необхідно створити: структурний підрозділ або, наприклад, філію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Акт звірки за податками, зборами та ЄСВ: умови, місце та терміни отримання".

Відповідь на питання куди сплачувати ПДФО за відокремлений підрозділ залежатиме від того, уповноважило головне підприємство відокремлений підрозділ бути податковим агентом чи ні.

У випадку, якщо відокремлений підрозділ уповноважений бути таким податковим агентом, то він зобов’язаний самостійно:

- нарахувати, утримати й перерахувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір з доходів найманих працівників, працевлаштованих у такому підрозділі, до місцевого бюджету за своїм місцезнаходженням;

- формувати і подавати до податкового органу за своїм місцезнаходженням Податковий розрахунок № 1ДФ. При цьому в реквізитах форми зазначаються дані відокремленого підрозділу.

Якщо ж відокремлений підрозділ не уповноважений на виконання функцій податкового агента, то головне підприємство самостійно за нього:

- нараховує, утримує з доходів працівників такого підрозділу ПДФО і перераховує його до місцевого бюджету за місцезнаходженням неуповноваженого відокремленого підрозділу, а ВЗ — до бюджету за місцезнаходженням головного підприємства;

- відображає інформацію про доходи працівників такого підрозділу і суми нарахованого/перерахованого ПДФО у формі № 1ДФ у вигляді окремої порції.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати