30 серпня 2019, 15:44

Перший меседж нової влади для адвокатської спільноти: чи все так однозначно?

Роман Кобець
Роман Кобець «INPRAXI LAW» старший юрист, адвокат

Вчора майже всю юридичну спільноту вразила новина про законопроект №1013, яким може бути скасовано монополія адвокатури. Відповідного тексту оприлюднено не було, тому лунали різні припущення. Одним з них було те, що монополію адвокатури скасовують лише щодо представництва в суді інтересів державних органів. Такі дії пояснювали тим, що в державному бюджеті бракує коштів для оплати послуг адвокатів, а органи державної влади повинні бути повноцінними учасником судового процесу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні на сайті Верховної Ради України з’явився повний текст законопроекту щодо скасування монополії адвокатури. Законопроектом пропонується скасувати адвокатську монополію на представництво в суді, залишивши виключно монополію на захист особи від кримінального обвинувачення.

Чи можна вважати, що монополія адвокатури може бути скасована одразу після прийняття законопроекту? Відповідь – ні. Монополія адвокатури на представництво в суді закріплена в ряді інших законодавчих актів, зокрема, в процесуальних кодексах. Тому без внесення відповідних змін до процесуальних кодексів монополія адвокатури буде діяти. Для повної ясності картини залишається очікувати наступних законопроектів з цього питання від команди Президента України.

Питання необхідності поданого законопроекту є дискусійним та однозначної відповіді на нього немає.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати