21 жовтня 2020, 9:05

ПДВ при передачі товару у вигляді благодійної допомоги

Прес-служба Офісу великих платників податків ДПС

Надання благодійної допомоги у вигляді товарів (у т.ч. продукції основних засобів) або послуг є операцією з постачання товарів/послуг, тобто, об’єктом оподаткування податком на додану вартість (пп. 14.1.191, п. 185.1 Податкового кодексу, далі - ПК).  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як повідомляти податкову про прийняття працівника на роботу?"

Про це повідомляє прес-служба Офісу великих платників податків ДПС.

Тому, у разі надання благодійної допомоги грошовими коштами податок на додану вартість не нараховується, оскільки це не є операцією з поставки товарів/послуг.

Відповідно до норм ПК деякі операції з передачі благодійної допомоги звільняються від оподаткування ПДВ, зокрема:

-  безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, а також надання благодійної допомоги благодійними організаціями набувачам (суб’єктам) такої допомоги (пп. 197.1.15 ПК);

-  операції, здійснені в сільській місцевості сільськогосподарськими товаровиробниками, з постачання:

  • послуг з ремонту шкіл, дошкільних закладів, інтернатів, закладів охорони здоров'я;
  • надання матеріальної допомоги (в межах одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на місяць на одну особу - 17 грн.) продуктами харчування власного виробництва;
  • послуг з обробки землі багатодітним сім'ям, ветеранам праці і війни, реабілітованим громадянам, особам з інвалідністю, одиноким особам похилого віку, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та школам, дошкільним закладам, інтернатам, закладам охорони здоров'я (пп. 197.1.24);

Інші операції з надання благодійної допомоги оподатковуються ПДВ на загальних підставах, тобто на дату передачі товарів/надання послуг підприємством нараховується ПДВ, виходячи з бази оподаткування (п. 188.1 ПК). Якщо передаються:

  • раніш придбані товари/послуги – базою оподаткування буде вартість придбання таких товарів/послуг;
  • продукція власного виробництва – звичайна ціна такої продукції;
  • необоротні активи – їх балансова (залишкова) вартість.

Оскільки в даному випадку балансова вартість дорівнює нулю (благодійна допомога надається безкоштовно), тобто база оподаткування перевищує договірну ціну, підприємство виписує дві податкові накладні (п. 15 Порядку №1307):

  • одну – «нульову» на дату оформлення документу, що підтверджує факт надання благодійної допомоги (ПН заповнюється в загальному порядку);
  • другу – на суму перевищення бази оподаткування над договірною ціною (вартість товарів/послуг, які передаються у вигляді благодійної допомоги) (заповнюється відповідно до п. 8,15,16 Порядку №1307).

Ці податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН на загальних підставах.

Нагадаємо, за несплату ренти за користування радіочастотним ресурсом України передбачена відповідальність.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати