04 лютого 2022, 18:16

Парламентський комітет з питань економічного розвитку рекомендував Раді ухвалити законопроєкт № 5431

Пресслужба АМКУ

4 лютого Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді України прийняти проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України» (№ 5431) у другому читанні та в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням. «За» висловилися 8 членів парламентського комітету.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ зобов’язав повернути до бюджету понад 5 млн грн держдопомоги"

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Перед голосуванням Комітет розглянув та ухвалив поправки до законопроєкту №5431 до другого читання. Щодо основних змін: виключили положення про можливі перевірки у місцях проживання та володіннях фізичних осіб за рішенням суду; затвердили поправки щодо посилення контролю за концентраціями та уточнили частину, що стосувалася можливості опломбування приміщень під час перевірки підприємства. Також погодили надання права АМКУ видавати накази про примусове виконання рішень.

«Те, що рішення АМКУ будуть виконавчим документом, означає, що Антимонопольному комітету не потрібно буде додатково звертатися до суду для стягнення штрафу після того, як всі оскарження по самому рішенню вже пройшли. Це дуже важливо, оскільки різниця між нарахованими і сплаченими штрафами значна. У 2021-му було сплачено лише 7% нарахованих Комітетом штрафів», – пояснила авторка законопроєкту, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Роксолана Підласа.

Нагадаємо, законопроєкт №5431 дає старт першому етапу конкурентної реформи в Україні та створений на виконання зобов’язань, які наша держава взяла на себе відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС. Документ напрацювали народні депутати за підтримки європейських партнерів. Він має наблизити українське законодавство про конкуренцію до законів ЄС.

Також у меморандумі з Міжнародним валютним фондом Україна зобов’язалася посилити Антимонопольний комітет України відповідно до передових міжнародних практик та прийняти закон, який забезпечить фінансову та операційну незалежність Комітету, посилить його прозорість та повноваження.

Законопроєкт №5431 несе наступні зміни:

  • зменшує  адміністративний тиск на бізнес та унеможливлює необґрунтовані перевірки;
  • унеможливлює уникнення порушниками відповідальності шляхом банкрутства чи перереєстрації компаній;
  • вдосконалює процес контролю за концентраціями;
  • дає змогу учасникам змови викрити її перед Антимонопольним комітетом;
  • запроваджує процедуру врегулювання у справах у відповідь на визнання порушення та ін.

Далі законопроєкт №5431 буде внесений на друге читання у сесійну залу парламенту.

Нагадаємо, парламент 13 липня 2021 року підтримав у першому читанні Проєкт Закону №5431. Свої пропозиції та зауваження до другого читання законопроєкту подавали народні депутати, бізнес-асоціації, зокрема ЄБА та AmCham та Антимонопольний комітет.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати