Верховна Рада прийняла Закон України "Про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Програма підвищення надійності підстанцій"), розроблений Міністерством фінансів України та НЕК "Укренерго".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "АПУ закликала владу забезпечити фінансування бюджетних програм для здійснення судочинства в повному обсязі".
Про це повідомляє Урядовий портал.
"Основна задача прийнятого сьогодні Закону про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Програма підвищення надійності підстанцій") – це створення правових підстав для використання позики Європейського інвестиційного банку в обсязі 136 млн євро для реалізації інвестиційного Проекту НЕК "Укренерго". Таке рішення дає можливість підвищити надійність та забезпечити сталу роботу існуючої електромережі. Окрім того, це сприятиме зменшенню витрат на її технічне обслуговування та експлуатацію", – зазначає заступник Міністра фінансів Олександр Кава.
Зазначається, що прийняття Закону України забезпечить виконання внутрішньодержавної процедури щодо надання згоди на обов’язковість для України Гарантійної угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком, а також встановлює дату набрання чинності зазначеною Гарантійною угодою.
У рамках Проекту "Програма підвищення надійності підстанцій" передбачається здійснити реконструкцію 12 діючих підстанцій потужністю
330 кВ та 750 кВ Дніпровської електроенергетичної системи НЕК "Укренерго" з впровадженням на підстанціях новітніх автоматизованих систем керування технологічними процесами, що у свою чергу дозволить не тільки привести підстанції до сучасного технологічного рівня, але і сприятиме сталій роботі Об’єднаної електроенергетичної мережі України та зміцненню енергетичної безпеки України.
Проєкт є частиною більш широкої програми модернізації, що включає в себе реконструкції 33 підстанцій по всій території України і співфінансується Кредитною установою для відбудови і Європейським банком реконструкції та розвитку.
Нагадаємо, Уряд схвалив концепцію розвитку штучного інтелекту, розроблену у Мінцифрі.