Парламент підтримав урядову законодавчу ініціативу, спрямовану на захист прав дітей ВПО. За основу в першому читанні прийнято законопроєкт (реєстр. № 8092), який врегульовує питання реєстрації місця проживання неповнолітніх ВПО.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Тепер подати заяву про реєстрацію шлюбу в Україні можна онлайн"
Про це повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.
Діти внутрішніх переселенців при отриманні паспорта не мають зареєстрованого місця проживання, а тому отримання довідки ВПО та державної допомоги для них є великою проблемою. Як наслідок, це не лише недоотримання виплат, а й неможливість скористатися пільгою при вступі до закладів професійної або вищої освіти тощо.
З метою вирішення гострого питання проєкт пропонує на період тимчасової окупації вважати зареєстрованим місцем проживання неповнолітніх осіб зареєстроване місце проживання їхніх батьків або інших законних представників чи одного з них, з ким проживає підліток.
Зазначається, що це значно спростить доступ дітей ВПО до гарантованих державою соціальних, адміністративних та інших послуг.