16 листопада 2020, 18:54

Парламент ЄС підтримав угоду про довгостроковий бюджет на відновлення економіки після COVID

Парламент ЄС та держави-члени домовились щодо довгострокового бюджету Європи та додаткового фінансування для відбудови Європи після COVID-19, зосередженої на робочих місцях, конкурентоспроможності та кращому захисті клімату. Про це йдеться у повідомленні веб-сайту EUbusiness.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як пандемія вплинула на нашу пам’ять: британське дослідження"

Угода стала наслідком інтенсивних консультацій між інституціями ЄС, що тривали з кінця серпня. Вона доповнює всеосяжний фінансовий пакет у розмірі 1824,3 млрд євро, узгоджений лідерами ЄС у липні.

Президент Комісії Урсула фон дер Лейен підтримала укладення такої угоди. «Допомога потрібна громадянам та бізнесу, які сильно постраждали від коронавірусної кризи, — сказала вона. — Наш план відновлення допоможе перетворити виклик пандемії на можливість відновлення, зумовлену зеленим та цифровим переходом».

Основні елементи, що передбачені в угоді:

  • Більше 50% суми буде спрямовано на модернізацію політики дослідження та інновацій за допомогою Horizon Europe; держави мають звернути увагу на клімат та цифрові переходи через Фонд справедливого переходу та Програму цифрової Європи; готовність відновлення через Фонд відновлення та стійкості rescEU та нову програму охорони здоров’я EU4Health.
  • Країни мають бути згуртованими та проводити спільну сільськогосподарську політику. Держави ЄС також продовжуватимуть отримувати значну фінансову підтримку, необхідну для забезпечення стабільності під час кризи та їх модернізації.
  • 30% коштів ЄС буде витрачено на боротьбу зі змінами клімату, що є найвищою часткою за весь час найбільшого європейського бюджету. Угода також приділяє особливу увагу захисту біорізноманіття та гендерній рівності. Бюджет матиме посилені механізми гнучкості, щоб гарантувати здатність задовольнити непередбачені потреби та витрати.
  • Як було запропоновано у травні 2020 р. та узгоджено керівниками ЄС 21 липня 2020 р., для фінансування відновлення ЄС буде позичати на ринках з вигіднішими витратами і перерозподіляти суми між державами-членами.
  • Передбачено створення чіткої дорожньої карти щодо нових власних ресурсів, які допоможуть повернути позики. Комісія зобов'язується представити пропозиції щодо механізму регулювання вуглецевого кордону та цифрового збору до червня 2021 р. з метою їх введення не пізніше 1 січня 2023 р. Комісія також перегляне Систему торгівлі викидами ЄС навесні 2021 р., включаючи можливе її поширення на авіацію та морський транспорт. Комісія ЄС планує представити власний ресурс на основі Системи торгівлі викидами до червня 2021 р. Крім того, вона має запропонувати додаткові нові власні ресурси, які можуть включати податок на фінансові операції та фінансовий внесок, пов’язаний з корпоративним сектором, або новий спільний корпоративний податок.
  • Що стосується захисту бюджету ЄС, то зараз ЄС вперше матиме конкретний механізм захисту свого бюджету від порушень законності, який було погоджено 5 листопада. Водночас кінцеві бенефіціари фінансування ЄС у відповідній державі-члені не зможуть негативно впливати на цей механізм.

Тепер угода буде передана державам-членам на затвердження разом з іншими елементами наступної багаторічної фінансової бази та пакету відновлення, включаючи загальний режим обумовленості для захисту бюджету Союзу, про який попередньо домовилися голова Ради та представники парламенту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати