01 лютого 2023, 11:50

ПАГС повернув 735 га земель оборони у держвласність

Пресслужба Північного апеляційного господарського суду

Північний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду першої інстанції про скасування рішення Рівненської обласної ради, яким незаконно передано під мисливські угіддя у користування громадській організації землі оборони в Рівненській області загальною площею 735,7 га. Про це повідомила пресслужба Північного апеляційного господарського суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КЦС ВС вказав на обов'язок суду перевіряти електронну пошту та реєструвати надіслані на неї документи, підписані ЕЦП".

Так, у 2013 році Рівненська обласна рада своїм рішенням передала Рівненській обласній організації Українського товариства мисливців і рибалок мисливські угіддя площею 735,7 га у Рівненській області за рахунок земель оборони, які призначені для розміщення та постійної діяльності ЗСУ.

Як зазначається, керівник Рівненської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері в інтересах держави в особі Міністерства оборони України звернувся з позовом до Господарського суду міста Києва про скасування рішення щодо передачі земельних ділянок. Суд визнав таке рішення незаконним та позовні вимоги задовольнив повністю.

Водночас судова колегія Північного апеляційного господарського суду погодилась із висновком суду першої інстанції, що земельні ділянки надано незаконно, адже землі оборони можуть перебувати лише у державній власності та порядок їх використання встановлюється законом. При цьому саме Міністерство оборони України як центральний орган виконавчої влади наділене повноваженнями на здійснення управління військовим майном, зокрема ухвалювати рішення щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, які належать до земель оборони.

Суд встановив, що матеріали справи не містять належних та допустимих доказів щодо отримання дозволів на зміну цільового призначення земельних ділянок, а також будь-яких звернень чи погоджень Міністерства оборони України на використання спірної земельної ділянки під мисливські угіддя для ведення мисливського господарства.

За результатами розгляду справи, апеляційний господарський суд повернув у державну власність 735,7 га незаконно переданих під мисливські угіддя земель оборони.

З повним текстом постанови суду можна буде ознайомитись після опублікування в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи – 910/9236/21.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати