18 червня 2024, 17:40

Отримання молоддю сертифікатів на книжки: президент підписав закон

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо уточнення діяльності Українського інституту книги з підтримки розповсюджувачів видавничої продукції та надання державної допомоги на придбання книг (№11251). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Президент підписав закон про єдину роумінгову зону з ЄС".

"Отже, вже цього року українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилось 18 років, отримають сертифікат у Дії на суму 908 грн на електронні / паперові / аудіальні / для осіб із порушенням зору книжки. Так, виділені гроші з рахунків нашої молоді перейдуть на підтримку українських видавців. Як-то кажуть, всім буде щастя: і юні українці отримають книжки українською мовою за власним вибором, і видавництва, за попередніми підрахунками, зможуть за ці гроші видати додатково 1,5-2 млн примірників", прокоментувала заступниця голови Комітету ВРУ Євгенія Кравчук.

За її словами, після уточнень в законі запрацюють субсидії для відшкодування оренди для приміщень книгарень.

Також у документів прописано чіткий порядок надання субсидій: список документів (+ тепер можна буде подавати належно завірені копії), зазначено строки розгляду заяв (10 днів) та оприлюднення результатів (5 днів). Як повідомляється, всі виплати передбачені в бюджеті, а додаткових витрат із державної казни не буде.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати