Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю (ОСНАД) нещодавно оприлюднив методичні матеріали, пов’язані з проведенням перевірок контролю якості аудиторських послуг.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Звіти про прозорість потребують покращення й доопрацювання, - дослідження FRC".
Так, документи, які мають вивчити аудиторські фірми, що здійснюють перевірки підприємств суспільного інтересу, розміщені на сайті ОСНАД, зазначає ПАБУ.
Зокрема, оприлюднено Порядок проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг. У ньому визначається процес організації проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг, описується хід проведення перевірок, оформлення та затвердження їх результатів, а також подальше висвітлення інформації.
Також ОСНАД опублікував рекомендації щодо проведення перевірок з контролю якості аудиторських послуг та типові форми документів, пов’язаних із здійсненням таких перевірок:
- Акт про неможливість проведення перевірки з контролю якості аудиторських послуг за місцезнаходженням суб’єкта аудиторської діяльності;
- Декларацію про відсутність конфлікту інтересів експерта;
- Декларацію про відсутність конфлікту інтересів;
- Інформаційну анкету суб’єкта аудиторської діяльності;
- Перелік виконаних завдань з обов’язкового аудиту фінансової звітності;
- Направлення на перевірку;
- Програму перевірки з контролю якості аудиторської діяльності;
- Протокол узгодження звіту про результати перевірки з контролю якості аудиторських послуг.
Як зазначається, аудиторські фірми повинні ознайомитися з оприлюдненими ОСНАД документами, щоб бути готовими до перевірок контролю якості аудиторських послуг.
Нагадаємо, IASB змінює вимоги до обліку хеджування.