22 грудня 2022, 17:11

Організатори онлайн-аукціонів з 24 лютого заробили понад 4 млрд грн

Прозорро.Продажі

З 24 лютого 2022 року в державній електронній торговій системі Прозорро.Продажі відбулося 9.4 тисячі онлайн-аукціонів. За підсумками цих торгів організатори заробили понад 4.1 млрд гривень до бюджетів різних рівнів, зазначають Прозорро.Продажі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Минулого тижня на приватизаційних аукціонах вдалося виручити понад 100 млн грн".

З них понад 1 млрд гривень від малої приватизації, ще майже на мільярд гривень в системі було продано активів банків-банкрутів для повернення грошей вкладникам. Успішні аукціони в межах справ про банкрутство принесли організаторам 636 млн гривень і надійдуть кредиторам. Майже 400 млн гривень до державного та місцевих бюджетів надійшло за результатами земельних торгів. 

Водночас на етапі закриття угод наразі 1.4 тисячі аукціонів, які можуть принести до бюджетів різних рівнів 1.6 млрд гривень від продажу спецдозволів на користування надрами, 570 млн гривень — від приватизації, 479 млн гривень — від продажу майна банків-банкрутів, 391 млн гривень — від земельних торгів, майже 20 млн гривень місячної орендної плати — від оренди. 

За час війни участь в онлайн-аукціонах в системі взяли понад 12 тисяч учасників. В середньому на онлайн-аукціонах в системі під час війни стартова ціна зростала у понад два рази. У першій пʼятірці найдорожчих обʼєктів, проданих в системі за час війни: Львівський ювелірний завод (185 млн грн), Марилівський (150 млн грн), Вузлівський (130 млн грн), Залозецький (120 млн грн) та майно ПАТ “Дніпровського металургійного комбінату” в межах справи по банкрутству (109 млн грн).  

Мала приватизація 

Малу приватизацію державного та комунального майна під час війни уряд відновив за новими правилами з 19 серпня 2022 року. За понад чотири місяці в системі відбулося 220 приватизаційних аукціонів, за підсумками яких до державного та місцевих бюджетів вже надійшли або надійдуть найближчим часом майже 1.5 млрд гривень. Більш ніж половина приватизованих в системі обʼєктів знаходиться у західних регіонах України, де бізнес шукав нерухомість для релокації та відновлення діяльності. 

За інформацією Прозорро.Продажі, в середньому стартова ціна на аукціонах з приватизації держмайна зростає у 2.3 рази, а ціна за обʼєкти комунальної власності підвищується на 1.9 разів. Сьогодні ринок обʼєктів малої приватизації є одним з найбільш конкурентних в системі, де на аукціонах з продажу в середньому змагаються понад 3 учасники. 

Станом на 22 грудня в системі Фонд держмайна оголосив 34 аукціони на 18 млн гривень з приватизації держмайна, ще 54 на 43 млн грн електронних торгів оголосили громади з приватизації комунального майна. 

Оренда державного та комунального майна

Майже половина усіх успішних аукціонів в системі за час війни відбулася з оренди державного та комунального майна. Так, з 24 лютого 2022 року в системі організатори провели понад 4.5 тисяч аукціонів з оренди обʼєктів: 3.7 тис. — комунальної та 858 — державної власності. 

Крім того, від здачі в оренду цих обʼєктів громади зароблятимуть 16.6 млн гривень в місяць, а держава 9.6 млн гривень. Так, Київ від здачі в оренду свого майна під час війни отримуватиме 3.2 млн гривень доходу, Львів та Чернівці зароблятимуть на оренді по 1 млн гривень, ще майже 809 тис. гривень місячної орендної плати зароблятиме Хмельницький. 

Ринок землі 

Під час війни організатори земельних торгів заробили в системі майже 400 млн гривень. З 24 лютого в системі відбулося 289 аукціонів з продажу та ще 377 аукціонів з оренди ділянок. Середнє зростання ціни на торгах сягає 163%. 

Найактивніше учасники змагалися за оренду сільгоспділянок комунальної власності на Волині: по 6 учасників прийшли на аукціони, які відбулися на початку війни в березні. За три ділянки загальною площею 41.5 га переможці сплатили до бюджету Турійської сільради майже чверть мільйона. У Волинській області відбувся і найбільш конкурентний аукціон з продажу землі за час війни: 9 учасників змагалися за ділянку у Ковелі, стартова ціна за яку зросла у понад 10 разів. 

Найбільше земельних аукціонів з оренди та продажу ділянок з 24 лютого відбулося в таких областях: Львівській – 80, Полтавській — 68, Черкаській — 57, Волинській — 51, Кіровоградській — 49. А найвища конкуренція за землю спостерігалася на торгах у Чернівецькій, Житомирській, Харківській, Львівській та Кіровоградській областях. 

Аукціони з оренди сільськогосподарської державної та комунальної землі не проводилися із 24 березня по 19 листопада 2022 року, відколи парламент вніс зміни до законодавства та відновив їхнє проведення у системі. З 19 листопада 2022 року в системі вже оголосили 261 аукціон з оренди комунальної сільгоспземлі стартовою вартістю 2.6 млн гривень. Загалом до кінця цього року в системі можна взяти участь ще у 146 земельних аукціонах, стартовою вартістю майже 112.5 млн гривень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати