03 березня 2020, 11:16

Оренда автомобіля у фізособи: які документи підтверджують операцію?

Вісник ДФСУ

Об’єктом оподаткування фізичної особи — резидента є загальний місячний (річний) оподаткований дохід (пп. 163.1.1 ст.163 ПКУ). При цьому загальний оподаткований дохід — будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (п. 163.1. ст.163 ПКУ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оподаткування ПДВ послуг з надання комунального майна в оренду".

Як зазначається, податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 ПКУ (18 %). А також доходи, визначені ст. 163 Кодексу, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%.

Так, нарахування, утримання та сплата збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ (пп. 1.4. п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ Кодексу).

Таким чином, у разі надання фізичною особою в оренду рухоме майно (автомобіль) підприємству такий дохід включається податковим агентом до складу загального оподаткованого доходу платника податку як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Орендодавець у «Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» (форма № 1ДФ), такий дохід зазначає за ознакою доходу «127».

У разі здійснення витрат орендодавцем з утримання орендованого автомобіля з подальшою їх компенсацією орендарем, у фізособи орендодавця виникає оподаткований дохід у вигляді додаткового блага (пп. «г» пп. 164.2.17 ПКУ). В такому випадку у «Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку» (форма №1ДФ), такий дохід зазначає за ознакою доходу «126».

Читайте також: к"За якою ознакою відображається у формі №1-ДФ дохід від надання в оренду майна?".

Документальне оформлення:

Для взяття в платне користування автомобіль у фізичної особи, зазвичай оформлюють договір найму (оренди) (ст.759,798 Цивільного кодексу України).

Факт передання майна в найм засвідчують первинним документом. За основу беруть форму Акта приймання-передачі основних засобів (типова форма №ОЗ-1). Акт мають підписати обидві сторони договору оренди.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати