26 лютого 2020, 10:37

Оподаткування іноземних доходів: як зменшити суму податку в Україні

Вісник ДФСУ

З 1 січня стартувала деклараційна кампанія. Нормами п. 170.11 ст. 170 ПКУ встановлено, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - Декларація), та оподатковується за ставкою 18% (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Податковий вексель: хто і коли видає?".

Так, згідно із нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана ВРУ, платник ПДФО може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у Декларації.

За відсутності у платника ПДФО підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання Декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк Декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

При цьому не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника ПДФО:

  • податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
  • поштові податки;
  • податки на реалізацію (продаж);
  • інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Як зазначається, сума податку з іноземного доходу платника ПДФО - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника ПДФО відповідно до законодавства України.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати