26 травня 2022, 18:17

Оновлено кваліфвимоги до осіб, які можуть займатися актуарними розрахунками у сфері страхування

Пресслужба НБУ

Національний банк України удосконалив кваліфікаційні вимоги до осіб, які можуть займатись актуарними розрахунками у сфері страхування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НБУ зменшив ліміт на зняття готівкової гривні за кордоном та скасував обмеження на курс продажу валют"

Зокрема, регулятор:

  • спростив доступ до професії для молодих спеціалістів;
  • визначив три рівні кваліфікації актуаріїв у сфері страхування відповідно до їх рівня освіти, досвіду практичної діяльності: актуарій без права посвідчувати актуарні розрахунки, актуарій із видів страхування інших, ніж страхування життя, актуарій зі страхування життя;
  • встановив підстави та порядок включення, виключення осіб із переліку актуаріїв у сфері страхування та тимчасової заборони займатися актуарними розрахунками;
  • визначив вимоги до осіб, що мають намір бути включеними до переліку актуаріїв у сфері страхування, відповідно до рівня їх кваліфікації.

Діючим актуаріям не потрібно повторно проходити процедуру включення до переліку актуаріїв. Їм необхідно лише подати до Національного банку опитувальник з оновленою інформацією про себе впродовж трьох місяців після завершення правового режиму воєнного стану.

Ці та інші зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 23 травня 2022 року № 103 "Про затвердження Положення про кваліфікаційні вимоги до осіб, які можуть займатись актуарними розрахунками".

Постанова набирає чинності з 26 травня 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати