18 листопада 2019, 17:59

Омбудсмен внесла подання до КСУ щодо нарахування єдиного внеску

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо визнання неконституційними окремих положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект №2271 є загрозою незалежності суддів, - висновок ВРП".

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, період 2016-2017 р. владою було суттєво змінено принципи збору єдиного внеску та розширено коло осіб, що підпадають під вимоги його обов’язкового нарахування та сплати. Так, більшість новацій стосувались економічних та соціальних інтересів представників малого бізнесу, а саме ФОПів, у т.ч. тих, що обрали спрощену систему оподаткування.

"Зокрема, прийняття двох Законів України (№1774 від 06.12.2016 р. та №2148I від 03.10.2017 р.) призвело до скасування права добровільної сплати єдиного внеску у разі відсутності доходу та запровадження примусу щодо нарахування та сплати ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску незалежно від того, здійснювалася підприємницька діяльність або ні (так званий "ЄСВ для "сплячих" ФОП"), включаючи працюючих на сезонній основі або нерегулярно, а також у випадках відпустки або хвороби.

Провівши аналіз нормативно-правових актів України, судової практики та наукової доктрини визначено, що нарахування єдиного внеску для ФОПів (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) у звітному періоді, в якому вони не отримали дохід звужує зміст та обсяг прав фізичних осіб - підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, що є порушенням вимог статей 8, 22,41 та 42 Конституції України, а також не відповідає принципу соціальної справедливості, який закріплено у Податковому кодексі України.

Тому під час робочої зустрічі з представниками бізнесу, наукових установ та правозахисниками прийнято рішення щодо направлення відповідного конституційного подання до КСУ, в якому прошу визнати неконституційними окремі положення Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Переконана, що такий крок дасть змогу відновити соціальну справедливість, зменшити податкове навантаження на найбільш незахищений прошарок економічно активних громадян - представників малого бізнесу, що сприятиме налагодженню партнерських відносин малого бізнесу та держави", - зазначила пані Денісова.

Нагадаємо, до Ради внесли законопроєкт про легалізацію криптовалюти.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати