10 липня 2024, 15:18

Омбудсман пояснив, до яких правовідносин не можуть бути застосовані положення Закону України «Про звернення громадян»

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Положення Закону України «Про звернення громадян» не можуть бути застосовані до правовідносин, що виникли у зв’язку з розслідуванням кримінальних проваджень. Зазначені питання мають розглядатися у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Управління протидії кіберзлочинам у місті Києві нагадує користувачам мережі Інтернет про важливість унікальних паролів»

Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Таким чином, порядок отримання інформації від слідчого за результатами розгляду заяви громадянина не регулюється Законом «Про звернення громадян», оскільки є предметом спеціального правового регулювання (КПК).

Так, за приписами статті 12 дія вказаного вище Закону не поширюється на порядок розгляду заяв і скарг громадян, встановлений, зокрема кримінальним процесуальним законодавством.

Зазначене повністю узгоджується з правовою позицією, яка міститься у постанові Верховного Суду від 18.05.2023 у справі 420/18404/22.

Також положення Закону не застосовуються до правовідносин, пов’язаних з цивільно-процесуальним, трудовим законодавством, законодавством про захист економічної конкуренції, законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про доступ до судових рішень», Кодексом адміністративного судочинства України, законами України «Про запобігання корупції», «Про виконавче провадження», «Про адміністративну процедуру».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати