05 січня 2021, 11:44

Ольга Оніщук: Спрощено механізм працевлаштування держреєстраторів в ОТГ

Прес-служба Мін’юсту

Наприкінці минулого року, 29 грудня 2020-го, набули чинності зміни до Кваліфікаційних вимог до державного реєстратора, відповідно до яких спеціальна перевірка діяльності державного реєстратора в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань не буде проводитись у випадках переведення з посади державного реєстратора на іншу посаду державного реєстратора в межах одного суб'єкта державної реєстрації чи переведення з посади державного реєстратора на іншу посаду державного реєстратора у зв'язку з реорганізацією або ліквідацією суб'єкта державної реєстрації, передачі або делегування повноважень і функцій від одного суб'єкта державної реєстрації до іншого.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відновлено публікацію повного набору відкритих даних з ЄДР".

Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту.

"З огляду на реалізацію реформи адміністративно-територіального устрою України такий крок забезпечить оперативне переведення нині діючих державних реєстраторів до нових об’єднаних територіальних громад - виконавчих органів сільських, селищних чи міських рад, районних державних адміністрацій, що є необхідною умовою для доступності, стабільності та своєчасності надання адміністративних послуг", - пояснює ідею спрощення механізму працевлаштування реєстраторів у зв'язку з реорганізацією або ліквідацією суб'єкта державної реєстрації Ольга Оніщук, заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації.

За її словами, ні про яке пониження планки професійних вимог до осіб, які здійснюють функції у сфері державної реєстрації нерухомості і бізнесу, чи перегляд кола суб’єктів державної реєстрації, і тим паче відновлення діяльності комунальних підприємств, не йдеться. "Ще більше року тому Міністерство юстиції України відмовилось від функціонування інституту так званих акредитованих суб’єктів, анулювавши раз і назавжди доступ до реєстрів реєстраторам комунальних підприємств, які вчиняли найбільшу кількість "реєстраційних" порушень", - нагадала заступниця Міністра юстиції з питань державної реєстрації.

До новостворених суб’єктів державної реєстрації за спрощеною процедурою (без проведення спеціальної перевірки), як наголошує Ольга Оніщук, будуть працевлаштовані лише нині працюючі реєстратори, які сумлінно і професійно здійснюють свої повноваження.   

Нагадаємо, у 2020 році СЕТАМ продав майна на 2,6 млрд грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати