21 вересня 2022, 18:47

Олександр Петришин набув повноважень судді Конституційного Суду України

Відділ комунікацій КСУ

У середу, 21 вересня 2022 року, під час спеціального пленарного засідання Суду Олександр Петришин склав присягу судді Конституційного Суду України та засвідчив її текст особистим підписом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Олександра Петришина призначив суддею Конституційного Суду України Президент України відповідно до Указу № 597/2021.

Голова засідання Сергій Головатий вручив Олександру Петришину мантію судді, нагрудний знак і посвідчення судді Конституційного Суду України та привітав із набуттям повноважень судді Конституційного Суду України.

"Шановний Олександре Віталійовичу, Ви набуваєте повноважень судді Конституційного Суду України з моменту складення присяги. Отже, кілька хвилин тому Ви отримали новий статус, за яким Вас управнено на здійснення конституційного судочинства. Конституційний Суд поповнюється  суддями, і зокрема у Вашій особі, тими, кому, мабуть, випадає ще важливіша місія, ніж попередникам з огляду на новий статус України як держави – кандидата на членство в Європейському Союзі. А це значить, що й Конституційному Судові України відведена особлива роль у цьому питанні. Вітаючи Вас зі вступом на посаду, зі складенням присяги й набуттям повноважень, бажаю успіхів, передовсім у виконанні професійних обов’язків на цій посаді, служінні Конституції й Українській державі як кандидатові на членство в Європейському Союзі. Адже завдяки цьому в Україні впровадження європейських стандартів щодо європейських цінностей – правової демократії, людських прав і правовладдя, має бути не ілюзорним, не вдаваним, а реальним, дійовим", – сказав Сергій Головатий.

На спеціальному пленарному засіданні був присутній Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який  зазначив: "Сьогодні ми маємо нагоду вже втретє з початку війни привітати Конституційний Суд України з поповненням новим суддею. І це свідчить про те, що Україна не просто дає відсіч на фронті, а продовжує будувати незалежну, суверенну, демократичну державу, де є інституції, де працює право, де працюють усі органи державної влади. Однією з таких інституцій, безперечно, є Конституційний Суд України, який покликаний балансувати усі гілки влади, попереджаючи надмірну концентрацію влади однією із них. І тому надзвичайно важливо, що в цей надскладний час Конституційний Суд України продовжує працювати та виконувати свою частину державної роботи. Він привітав Олександра Петришина з набуттям повноважень судді, зазначивши, що він є людиною, яка патріотично вболіває за Україну і яка якісно підсилить Конституційний Суд України. „Тому, вітаючи Олександра Віталійовича зі сходженням на цю посаду, я бажаю йому завжди пам’ятати ту присягу, яку він сьогодні склав, завжди боронити Конституцію України і робити все, щоб Конституційний Суд України як орган конституційної юрисдикції робив усе для того, аби забезпечити верховенство Конституції України“, – підкреслив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України також наголосив на важливості доукомплектування складу Конституційного Суду для забезпечення його максимально ефективної діяльності. „Я хочу зауважити, що в Конституційному Суді України ще залишаються вакантні посади, які потребуватимуть заповнення. Але наступні судді Конституційного Суду України, я вже сподіваюся, імовірно будуть обиратися та призначатися за оновленою конституційною процедурою. Запровадження таких нововведень є однією з рекомендацій Європейської комісії і їх виконання є необхідним для продовження європейської інтеґрації України“, – сказав він. За його словами, призначення до складу Конституційного Суду висококваліфікованих професіоналів сприятиме подальшій діяльності та розвитку українського конституційного судочинства.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, що також взяв участь в урочистій церемонії складання присяги новопризначеним суддею Конституційного Суду, зауважив, що слова присяги набули особливого значення під час військової агресії російської федерації, під час повномасштабної війни, з якою зіткнулася наша країна. „І поки наші воїни успішно дають відсіч загарбникам по лінії фронту, ми – правники, судді, маємо на своєму фронті боронити нашу країну від порушення прав і свобод громадян. Водночас на суддів конституційної юрисдикції покладається ще більш важливе завдання – це захист нашої Конституції“, – наголосив Голова Верховного Суду.

Під час спеціального пленарного засідання Суду також були присутні представник Президента України в Конституційному Суді України Cергій Дембовський, Голова Асоціації суддів КСУ Іван Домбровський, працівники Секретаріату Суду та представники засобів масової інформації.

Переглянути відеотрансляцію спеціального пленарного засідання можна за посиланням: http://sv1.ccu.gov.ua.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати