07 лютого 2022, 19:04

Офіс Вищої судової ради Тунісу був заблокований після указу Президента про її розпуск

Голова Вищої судової ради Тунісу заявив, що судді не мали доступу до своїх робочих місць після заяви Президента Каїса Саїда про розпуск центральної юридичної установи. Судді пообіцяли проігнорувати указ Президента і продовжити роботу, звинувативши главу держави у незаконній поведінці. Однак наступного дня вони виявили, що поліція закрила їхні офіси.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Україна та Вірменія демонструють відкритість судів порівняно із судами Франції та Бельгії"

Про це повідомляє вебсайт BBC.

Президент Саїд звинувачує суддів в упередженості та корупції, проте критики стверджують, що глава держави веде країну до авторитарного правління. «Судді не мовчатимуть», – зазначив голова Вищої судової ради Юсеф Бузахер. За його словами, немає законодавчої бази для розпуску органу, який був створений у 2016 р. для гарантування незалежності судової влади. Члени Вищої судової ради пообіцяли продовжувати залишатися на своїх місцях.

У своїй промові Президент Саїд сказав про суддів: «Їхнє місце не там, де вони зараз сидять, а там, де стоять обвинувачені». Він почав посилювати свою владу в липні минулого року, коли звільнив прем'єр-міністра і «заморозив» парламент. Пізніше він пообіцяв переписати Конституцію.

Прихильники Президента підтримують його кроки, спрямовані на позбавлення країни від системи, яку вони вважають корумпованою. Проте політичні опоненти звинувачують його в русі до авторитаризму, а спікер призупиненого парламенту висловив солідарність із суддями.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати