В Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулася зустріч із членами сімей військовослужбовців та зниклих безвісти 116 окремої бригади територіальної оборони. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Українське посвідчення водія на території ЄС: чи діє і як користуватися".
Під час зустрічі рідні безвісти зниклих поцікавилися інформацією щодо отримання необхідних документів, написання звернень до державних органів та про механізм проведення слідчих дій.
Представник Уповноваженого розповів, що найперше, близькі, які отримують сповіщення, що їхні рідні безвісти зниклі, мають написати звернення до Національної поліції, та у них мають взяти зразки ДНК. Близькі військовослужбовців, своєю чергою, мають звернутися до ДНДЕКЦ МВС, і впевнитись, що їхні аналізи зберігаються у центральному банку даних.
Також родичі запитували про те, як відбувається пошук безвісти зниклих після деокупації територій. Представник Командування Сил територіальної оборони ЗС України Максим Кириленко зауважив, що після звільненням територій, там, де українські військовослужбовці безвісти зникли, відбуваються пошукові роботи.
Також представник з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Олександр Кононенко розповів, що безвісти зниклий – це статус, але це не обов’язково має означати, що людина загинула.