Національне антикорупційне бюро України сьогодні на своєму сайті поширило недостовірну інформацію про нібито втручання Вищої ради правосуддя у досудові розслідування.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суддю Садгірського райсуду у Чернівцях тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя".
Про це повідомляє прес-служба ВРП.
ВРП рішуче відкидає необґрунтовані та маніпулятивні заяви НАБУ.
Зазначається, що розглянувши дисциплінарну справу, Третя дисциплінарна палата ВРП відмовила у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді Солом‘янського суду міста Києва через необґрунтованість скарги.
НАБУ у скарзі вказувало, що суддя необґрунтовано втрутилася в досудове розслідування та позбавила бюро можливості виконання процесуальних обов’язків, встановивши строк для допиту заявника протягом двох місяців.
Водночас як свідчать матеріали справи, досудове слідство у вказаній справі провадилося протягом 11 місяців, впродовж яких не будо допитано заявника у кримінальній справі. Спеціалізована антикорупційна прокуратура через 11 місяців закрила справу. Згодом суд скасував постанову САП і досудове розслідування було поновлено.
Після цього ще впродовж місяця не було допитано заявника у справі. Вказане змусило зацікавлену юридичну особу звернутися до суду з вимогою про допит заявника протягом двох місяців і прийняття рішення - передачу справи до суду чи закриття провадження.
Однак НАБУ не виконало ухвалу слідчого судді, і заявника не допитали. Натомість ухвалу бюро оскаржило до Апеляційного суду міста Києва, який відмовив у перегляді ухвали слідчого судді.
Вказані обставини розглянула Третя дисциплінарна палата і ухвалила рішення про відсутність порушень у діях слідчого судді та відмовила у притягненні до дисциплінарної відповідальності.
У ВРП пояснили чим обґрунтоване таке рішення.
Зокрема, у відповідності до статті 3 Кримінального процесуального кодексу України суд здійснює судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. Статтею 28 КПК передбачено, що під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Тому судом було визнано необґрунтованим не проведення допиту заявника протягом тринадцяти місяців. Слідчий суддя навів мотиви ухваленого рішення з посланням на норми КПК і практики застосування Європейської конвенції.
У ВРП звернули увагу на те, що невиконання ухвал слідчих суддів підриває авторитет судової влади і має на меті перекласти відповідальність на суддів.
Як зазначається, наразі у ВРП перебуває низка скарг на дії слідчих суддів Вищого антикорупційного суду. Щодо певних скарг прийняті рішення, інші перебувають на вивченні.
Поширення недостовірних відомостей НАБУ не тільки не сприяє співпраці між органами державної влади з метою захисту прав і свобод людини, а й створює стан загальної недовіри до органів державної влади.
Поширення недостовірної інформації ВРП розцінює як спробу втрутитися в повноваження незалежного конституційного органу з метою перешкоджання виконанню членами ВРП і дисциплінарними органами Ради їхніх повноважень.
"У тому випадку, якщо найближчим часом недостовірна інформація не буде спростована, ВРП буде змушена розглянути питання про втручання у діяльність та підрив авторитету органів суддівського врядування", - ідеться у повідомленні.
Нагадаємо, ВРП звільнила у відставку двох суддів.