02 вересня 2021, 19:07

Обережно, діти в інтернеті: у Великобританії набув чинності цифровий Кодекс конфіденційності дітей

У Великобританії набув чинності цифровий Кодекс конфіденційності дітей, який передбачає, що інтернет-додатки повинні враховувати найкращі інтереси дітей-користувачів. Низку нормативних актів, що регулюють те, як онлайн-сервіси повинні поводитися з даними дітей, напередодні схвалили учасники кампанії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Непряма дискримінація матерів, які працюють: суд Великобританії розглянув справу про незаконне звільнення"

Про це повідомляє британська газета The Guardian.

Цифровий Кодекс конфіденційності дітей був введений як частина Закону про захист даних 2018 р., який також запровадив GDPR (Загальний регламент захисту даних) у Великобританії. Норми цього Кодексу зобов’язують вебсайти та додатки у своєму дизайні та шифруванні враховувати найкращі інтереси дітей-користувачів. У разі недотримання цих положень компанії платитимуть штрафи у розмірі до 4% річного світового товарообігу, якщо вони не зможуть довести, що їхні послуги взагалі не будуть та не використовувалися дітьми.

Технологічні компанії тепер стоять перед вибором: вони повинні переробити свій дизайн та кодування відповідно до норм Кодексу або спробувати ідентифікувати «молодих» користувачів і дбайливо ставитися до них. Кодекс забороняє використання методів «підштовхування», спрямованих на заохочення дітей відмовлятися від приватного життя більше, ніж вони цього хотіли б, закликає компанії мінімізувати зібрані ними дані про дітей і вимагає пропонувати дітям параметри конфіденційності, які за замовчуванням гарантуватимуть максимальну безпеку.

«Це свідчить про те, що технологічні компанії не є винятком. Так, це бізнес, але він має бути безпечним, справедливим та керуватися правилами, які захищають, як мінімум, вразливих користувачів», – сказала Бібан Кідрон, баронеса та учасник кампанії, яка розробляла законодавство, що лягло в основу Кодексу.

«Цей кодекс призведе до змін, які допоможуть розширити можливості як дорослим, так і дітям, – зазначила Елізабет Денхем, уповноважена з питань інформації. – Кожен п’ятий користувач інтернету у Великобританії – діти, але вони користуються інтернетом, який не був для них призначений. У нашому власному дослідженні, проведеному з метою ознайомлення з правильним напрямком кодування, ми чули, як діти описували практику передачі даних як «надто допитливу», «грубу» та «трохи дивну». Коли мої онуки виростуть і матимуть своїх дітей, потреба у безпеці дітей в інтернеті стане такою ж необхідністю, як і потреба забезпечити їм здорове харчування, хорошу освіту або безпеку в автомобілі».

Напередодні набуття чинності нормами Кодексу деякі великі технологічні платформи вже внесли значні зміни у свою політику ставлення до дітей-користувачів.

TikTok вніс низку змін, які обмежують можливості надання доступу молодшим користувачам, а також додаток вимкнув сповіщення у нічний час для осіб, яким ще не виповнилося 18 років.

У Google нова політика тепер дозволяє будь-якій особі до 18 років або її батькам вимагати видалення зображень з пошуку результатів. Окрім того, компанія повністю відключила для дітей свою службу «історії місцезнаходження», яка веде облік переміщення користувачів.

YouTube також оновив свої налаштування конфіденційності за замовчуванням і вимкнув параметр автоматичного відтворення для всіх користувачів у віці 13-17 років.

У Facebook користувачі віком до 18 років повністю звільнені від цільової реклами, отримують жорсткіші налаштування спільного доступу за замовчуванням та отримують захист від «потенційно підозрілих акаунтів» (наприклад, дорослих), яких раніше заблокувала велика кількість молодих людей на сайті.

Однак багато компаній наполягають на тому, що їхні зміни не були повністю мотивовані Кодексом. Представник Google заявив, що його оновлення виходять за межі будь-якого окремого чинного чи майбутнього регламенту, а представник Facebook сказав, що їхнє оновлення «не ґрунтується на якихось конкретних нормативних актах». Водночас тепер всі технологічні компанії мають будувати свою політику в інтернеті, враховуючи положення прийнятого Кодексу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати