03 грудня 2019, 15:22

ОАСК визнав нечинним порядок перевірок виконавців у частині приватних

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав нечинним порядок перевірок державних і приватних виконавців у частині приватних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нотаріуси можуть отримати право реєструвати шлюби і розлучення, - Денис Малюська".

«Визнати протиправним та нечинним наказ Міністерства юстиції України від 22.10.2018 року №3284/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 22.10.2018 року №1195/32647 в частині затвердження положень Порядку проведення перевірок діяльності органів державної виконавчої служби, приватних виконавців, що стосуються проведення перевірки приватних виконавців, а саме Розділів ІІІ, ІV та пункт 4 Розділу І в редакції, що діяла до внесення змін наказом Міністерства юстиції України від 09.08.2019 року №2502/5», - зазначено у рішенні ОАСК.

Детальніше з рішенням можна ознайомитися за посиланням.

Так, відповідно до п. 6 ч. 5 ст. 54 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», Рада приватних виконавців України бере участь у розробленні та погоджує проекти нормативно-правових актів, визначені цим Законом.

Разом із тим, відповідно до листа від 26.02.2019 р., Радою повідомлено, що вона не брала участі в розроблені проекту Порядку, зокрема, в частині, яка стосується приватних виконавців, та не погоджувала проекту зазначеного нормативно-правового акту. Як зазначається, дана обставина також була підтверджена відповідачем.

«Враховуючи, що відповідач підтвердив той факт, що оскаржуваний Порядок не погоджувався з Радою приватних виконавців України, що передбачено ст.54 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», суд дійшов до висновку про допущення дефекту прийняття акту», - йдеться у рішенні.

Коментар

556_99e9f7981e90a3442c743a634a59a20d Андрій Авторгов, приватний виконавець

«Відповідно до п. 6 ч. 5 ст. 54 Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», Рада приватних виконавців України бере участь у розробленні та погоджує проекти нормативно-правових актів, визначені цим Законом.

На жаль, наскільки мені відомо, попереднім керівництвом Міністерства юстиції України до розроблення та погодження жодного проекту підзаконних нормативних актів, що стосувалися діяльності приватних виконавців, Рада приватних виконавців не залучалася, не кажучи вже за погодження цих НПА. Тому рішення ОАСК є цілком закономірним.

Також сподіваюся, що нова команда Мінстерства змінить цю негативну практику та буде демонструвати партнерські відносиини зі спільнотою приватних виконавців, у т.ч. і в частині ухвалення підзаконних актів, частнину з яких, на моє переконання, потрібно змінити в сторону спрощення та дерегулювання. Це стосується, зокрема, і правил ведення діловодства та архіву, і оскаржуваного Порядку проведення перевірок».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати