1 жовтня 2023 року набере чинності Наказ Міністерства юстиції України від 12.07.2023 № 2542/5. Про це повідомили в НПУ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Мінекономіки пропонує створити спеціальні агенції та центри для організації закупівель".
Наказом затверджено Порядок повідомлення держателя Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про виявлення розбіжностей між отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та розміщеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи на виконання положень Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".
Порядок № 2542/5 визначає процедуру повідомлення Міністерства юстиції України як держателя ЄДР про виявлення розбіжностей між:
- отриманими суб’єктом первинного фінансового моніторингу в результаті здійснення належної перевірки та
- розміщеними в ЄДР відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та/або структуру власності юридичної особи.
Пункт 3 Порядку № 2542/5 визначає такі види розбіжностей про КБВ та/або структуру власності ЮО, отримані СПФМ у результаті здійснення належної перевірки ЮО, та відповідними відомостями, розміщеними в ЄДР:
3.1) неповнота відомостей про КБВ, розміщених в Єдиному державному реєстрі;
3.2) неточність чи помилки у відомостях про КБВ, розміщених в Єдиному державному реєстрі;
3.3) неповнота відомостей про структуру власності юридичної особи, розміщених в Єдиному державному реєстрі;
3.4) неточність чи помилки у відомостях про структуру власності юридичної особи, розміщених в Єдиному державному реєстрі;
3.5) відомості в Єдиному державному реєстрі про КБВ не збігаються з наданими клієнтом відомостями;
3.6) відомості в Єдиному державному реєстрі про структуру власності не збігаються з наданими клієнтом відомостями;
3.7) відомості в Єдиному державному реєстрі про КБВ не збігаються з відомостями СПФМ;
3.8) відомості в Єдиному державному реєстрі про структуру власності не збігаються з відомостями СПФМ;
3.9) в Єдиному державному реєстрі зазначено номінального КБВ;
3.10) в Єдиний державний реєстр інформація про КБВ не вносилась згідно з абз. 2 п. 9 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань";
3.11) в Єдиний державний реєстр інформація про структуру власності не вносилась відповідно до п. 9-1 ч. 2 ст. 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань";
3.12) інші розбіжності.
Як зазначається, повідомлення про виявлення розбіжностей оформлюється у форматі .xls за визначеною Порядком № 2542/5 формою, підписується особисто СПФМ шляхом накладення електронного підпису, що ґрунтується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
До Повідомлення СПФМ додає скановані копії відповідних матеріалів та документів (у разі їх наявності), заархівовані в один файл для кожного запису повідомлення.
Повідомлення разом зі сканованими копіями відповідних матеріалів та документів (у разі їх наявності) надсилається СПФМ Міністерству юстиції України у вигляді заархівованої теки, яка захищається шляхом її направленого шифрування з використанням сертифіката шифрування отримувача, який Міністерство юстиції України разом з адресою електронної пошти для отримання таких повідомлень розміщує на офіційному вебсайті.