12 травня 2023, 15:13

НПУ повторно попросила Мін’юст дати роз’яснення про застосування санкцій до КБВ колишнього "Альфа-банку"

Нотаріальна палата України

Нотаріальна палата України повторно звернулася до Міністерства юстиції України з проханням надати роз’яснення щодо застосування положень законодавства України (Закону "Про санкції" та пункту 7 глави 3 розділу I Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України) в контексті кінцевих бенефіціарних власників АТ "Сенс Банк" (колишній "Альфа-банк").


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЦНАПи столиці відновлюють запис у застосунку "Київ Цифровий"".

А саме:

  • чи є санкції, накладені на КБВ, членів або учасників (акціонерів) – громадян рф, що мають частку в статутному капіталі 10 і більше %, підставою для відмови у вчиненні нотаріальної дії відповідно до ст. 49 Закону "Про нотаріат";
  • чи існують виключення з даного питання, зокрема для ЮО, які є банками, або за рахунками яких на підставі нормативно-правових актів або рішень НБУ дозволяється здійснення обслуговуючими банками видаткових операцій.

"Отримання роз’яснення та створення єдиної практики з даного питання є надзвичайно актуальним, в розрізі можливості вчинення нотаріальних дій щодо активів АТ "Сенс Банк", КБВ якого є громадянами російської федерації та перебувають під санкціями", – йдеться в повідомленні.

НПУ наголосила, що відсутність чітко визначеної державної позиції з вказаного питання може призвести до різного трактування та застосування законодавства, а отже до відчуження активів, що може завдати шкоди інтересам України. Попередні аналогічні звернення до Мін’юсту були надіслані НПУ 18.01.2023 та 01.03.2023.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати