24 березня 2021, 19:00

Новий тип юридичних фірм, що трансформує британський ринок

Оскільки пандемія показала, які переваги для юридичної практики, клієнтів та юристів може надати віддалена робота, традиційна форма юридичної фірми може зіткнутися з загрозою подальшого існування у Великобританії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "До 2026 р. третина британських юристів працюватимуть у віртуальних фірмах"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.

Усе більше експертів проводить паралелі сьогоднішньої форми роботи юрфірм з консалтинговою моделлю, яка з часом може остаточно ліквідувати традиційну форму практики. Багато юридичних компаній базують свою роботу на адвокатах, які працюють віддалено. Частина фірм закрила свої відділення, залишивши тільки центральні офіси в місті. У такий спосіб була створена гібридна модель роботи, яка закликає юристів назавжди позбутися офісного середовища.

Наприклад, фірма Gunnercooke, що надає юридичні консультації, відкрила офіс у приміщенні WeWorks у Бірмінгемі, зберігаючи дистанційну форму практики. Партнер фірми Хелен Майлз прокоментувала новий тип роботи фірми: «Я досить незалежна співробітниця і рада працювати таким чином, адже я ще й ділова людина, а не просто юрист. У нас є офіс у центрі міста, і я з нетерпінням чекаю заїзду, коли скасують карантинні обмеження. Зараз ми працюємо віддалено, тож фірма докладає зусиль для забезпечення зв’язку у команді. Тут варто дотримуватися рівноваги: інколи хочеться бачити людей, але вже краще робота вдома, ніж робота в офісах по всій країні».

У звіті минулого місяця інвестиційного банку Arden Partners було висловлено думку, що протягом наступних п’яти років третина юристів зможе працювати за консультаційною моделлю.

Джон Ллевеллін-Ллойд, керівник відділу бізнес-послуг в Arden, заявив, що існуючі фірми або навіть нові учасники ринку в майбутньому зможуть мати до 10 тис юристів у своєму штаті. Таке можливо і для так званої традиційної фірми, але для цього їм потрібно буде адаптувати модель партнерства з надзвичайною швидкістю.

Компанії Setfords, Excello Law та Keystone з’явилися на ринку порівняно нещодавно та вже змогли стати суперниками традиційним юрфірмам. Keystone та Gunnercooke мають чималий оборот та постійні інвестиції у приватний капітал або фондовий ринок. Їхня модель в основному зосереджує всі операції у єдиному офісі та дозволяє адвокатам гнучко працювати консультантами, сплачуючи фірмі частку отриманих коштів. «Ті, хто раніше міг глузувати з цієї моделі, рік пропрацювали так само, як і адвокати-консультанти, але без багатьох пільг», – сказав Пол Беннетт, партнер фірми Беннетт Брігал. «Я не думаю, що традиційна юридична фірма з людьми, прикутими до бюро, була привабливою навіть до пандемії. Зараз все полягає в роботі по-новому та по-іншому. Наразі ми говоримо про відомих юристів з великими клієнтами, які працюють відповідно до своїх потреб, а не потреб фірми. У найближчі 18 місяців ми побачимо, що кількість людей, які хочуть працювати по-іншому поза офісом, – або як консультант, або через традиційну фірму, яка перекалібрувалась, – стане зміною в масштабі промислової революції. Covid-19 повністю змінив юридичний ринок».

Ллевеллін-Ллойд погоджується, що пандемія зіграла величезну роль у змінах, але не лише у тому, щоб спонукати юристів знайти нові способи роботи. «Пандемія довела клієнтам, що їхній адвокат може працювати віддалено. Усе зводиться до витрат, а ця модель дозволяє їх мінімізувати, оскільки зосереджується увага на роботі та ефективності функціонування тільки центрального офісу», – пояснив він.

Питань до роботи партнерів та старших юристів, як правило, не виникає, але є занепокоєння щодо практики молодших юристів, інтернів, яким потрібен постійний супровід та нагляд. Саме для цього Gunnercooke вирішує цю проблему програмою в телефоні, створеною спеціально для молодих талантів.

Манда Банерджі, голова відділумолодих юристів Юридичного товариства, заявила, що юристи позитивно оцінюють гнучкість у роботі та досягнення балансу між роботою та особистим життям. Залишається з’ясувати, як традиційні фірми боротимуться з новою загрозою – зміною форми існування.  Під час постійної дискусії про те, коли і як часто юристи повертатимуться до офісів, головне питання полягає у тому, чи взагалі деякі фірми повернуться до звичної практики?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати