01 березня 2021, 16:19

До 2026 р. третина британських юристів працюватимуть у віртуальних фірмах

Аналітики переконані, що нова модель фірм-консультантів-адвокатів може назавжди змінити юридичну професію, реформування якої прискорилося у зв’язку з наслідками карантину. Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як юрфірмі зберегти практику та розширити сферу роботи з приватними клієнтами"

У звіті інвестиційного банку Arden Partners plc підраховано, що протягом 5 років третина юристів Великобританії можуть працювати за консультаційною моделлю без центрального офісу, зберігаючи певну частку своїх гонорарів. Аналітики банку кажуть, що пандемія Covid-19 стала каталізатором змін, викриваючи застарілі моделі діяльності деяких фірм та змінюючи мислення адвокатів щодо того, як вони хочуть працювати в майбутньому. Юридичні консалтингові компанії зараз знаходяться на перших позиціях, користуючись перевагами віддаленої роботи.

Керівник відділу бізнес-послуг в Arden Partners Джон Ллевеллін-Ллойд зазначив: «Пандемія посилила тиск на інвестування в ІТ-інфраструктуру та зменшення витрат на офіси, але більшість фірм все ж стикаються з історичними мінімумами наявних грошових коштів, а партнери, як правило, не бажають залучати додатковий капітал».

Дослідження показало, що британський юридичний сектор середнього ринку залишається надзвичайно роздробленим, а юридичний бізнес, що базується на консалтингових послугах, зараз знаходиться в одній з найсильніших позицій і може виступити провідним консолідатором. Консалтинг має більш якісну інфраструктуру для управління та надання юридичних послуг. При цьому таким фірмам набагато вигідніше залучати юристів безпосередньо, без витрат та ризиків злиття та поглинання, і нещодавнє офіційне прийняття роботи з дому пришвидшило кількість звернень адвокатів та клієнтів до юридичних фірм «без офісу».

Нова бізнес-модель юридичного консультанта пропонує юристам центральну платформу послуг та інфраструктуру управління, з якої можна працювати, взамін на відсоток від доходу адвоката. При цьому самі юристи стають самозайнятими консультантами, які зберігають в середньому 70% своїх рахунків.

Дослідження банку порівнює потенціал консалтингових фірм з успіхом британського бізнесу з управління багатством St James’s Place. Ця фірма стала другим учасником FTSE100, коли вийшла на ринок у 2014 р., використовуючи свою платформу для залучення понад 4000 фінансових радників — близько 12% усього ринку. Існують також паралелі з ринком оптиків, де три національні мережі (Specsavers, Boots та Vision Express) об'єднали близько 2/3 фрагментованого британського ринку. Тож прогнозується створення схожих платформ і в юридичній сфері.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати