14 липня 2020, 18:25

Нотаріусам потрібен алгоритм роботи у сфері фінмоніторингу, - НПУ

Прес-служба НПУ

10 липня 2020 року відбулося чергове засідання Робочої групи з питань нормативно-правового забезпечення у сфері фінансового моніторингу при Міністерстві юстиції України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НПУ просить Мін'юст врегулювати проблемні питання нотаріальної діяльності".

Про це повідомляє прес-служба НПУ.

Повідомляється, що за результатами попереднього засідання представники НПУ заявили про необхідність вдосконалення процесу діяльності Робочої групи – зміни формату роботи, затвердження регламенту, з’ясування правил прийняття або відхилення пропозицій, оскільки представлення нотаріусів усієї України у розробці таких важливих документів не може бути формальним та обмежуватись роллю спостерігача.

"Запровадження фінансового моніторингу в Україні, а саме підготовка законодавчої бази, на жаль, відбувалось без участі нотаріальної спільноти", - відзначила Голова Комісії НПУ з аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності Інна Бернацька.

У НПУ зазначили, що прийняття Закону № 361-IX відбувалось форсовано, частина положень якого не узгоджено з нормами європейського законодавства, не адаптовано до національного законодавства та реального стану електронних баз, реєстрів тощо. У зв’язку з цим Закон потребує доопрацювання та внесення змін.

На думку НПУ, положення Мін’юсту про здійснення фінансового моніторингу СПФМ, над проектом якого ведеться робота:

 не повинно включати дублювання норм діючого Закону;

 не може виходити за межі Закону в частині регулювання за суб’єктами шляхом закріплення у Положенні обов’язків, які відсутні у Законі;

 не може зарегульовувати ряд дотичних правовідносин.

Інакше нотаріуси стоятимуть на роздоріжжі перед вибором:

– зупиняти діяльність до врегулювання проблемних питань щодо виконання обов’язків фінансового моніторингу, або

– витребувати у громадян не передбачені законодавством відомості та документи для вчинення нотаріальних дій, або

– діяти в межах законодавства, що регулює питання вчинення нотаріальних дій, але при цьому наражатися на шалені штрафи, через які банкрутувати.

НПУ наголошує, що з огляду на вищевказане, при підготовці підзаконних нормативно-правових актів обов’язково має бути врахована специфіка діяльності нотаріату, наявних ресурсів (електронних баз) та їх стан.

Водночас окремим завданням є попередження безпідставної зарегульованості, запровадження необґрунтованих обов’язків СПФМ задля "видимості роботи", попередження додаткового та громіздкого  паперового документоутворення, а також, найголовніше, – недопущення погіршення умов вчинення нотаріальних дій для громадян.

Таким чином, пропозиції та тези щодо ряду правових питань від нотаріальної спільноти було направлено голові Робочої групи в письмовому вигляді.

У НПУ зауважили, що позиція представників нотаріату співпадала з позицією представників адвокатури – Національної асоціації адвокатів України.

Так, нотаріальна спільнота наполягає на отриманні чіткого та законного алгоритму роботи у сфері фінансового моніторингу.

Нагадаємо, через невиконання ухвал суду до приватного нотаріуса застосовано процесуальний примус.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати