НКЦПФР має право за власною ініціативою здійснювати надання допуску борговим цінним паперам, емітентами яких є іноземні держави. Про це повідомив пресофіс НКЦПФР.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НАЗК внесло Philip Morris International та Japan Tobacco International до переліку міжнародних спонсорів війни".
Іноземні держави є такими:
- Італійська Республіка;
- Канада;
- Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії;
- Сполучені Штати Америки;
- Федеративна Республіка Німеччина;
- Французька Республіка;
- Японія.
Так, комісією були внесені відповідні зміни до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України (рішення від 21.01.2021 №34).
Інформацію про боргові цінні папери, емітентами яких є визначені вище іноземні держави, які можуть бути допущені НКЦПФР до обігу в Україні, та щодо яких є зацікавленість із боку учасників ринків капіталу, а також інформацію про обмеження щодо обігу цих цінних паперів, Комісія планує отримувати від ПАТ "Національний депозитарій України".
Як зазначається, комісія активно працює над розширенням можливостей інвестування в іноземні фінансові інструменти. Станом на 24 серпня 2023 року всього було допущено 516 цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України, з яких 412 цінних паперів іноземних емітентів (індекс S&P 500) допущених за ініціативою комісії.