09 червня 2022, 10:01

Німеччина допоможе внести Одесу до списку ЮНЕСКО за прискореною процедурою

Пресслужба МКІП

Протягом 6 та 7 червня, за запрошенням Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики України, до Одеси завітала державна міністерка з питань культури та медіа Німеччини Клаудія Рот разом з командою. Це перша представниця уряду Німеччини, яка відвідала місто з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що категорично заборонено публікувати під час війни"

«Ми вирішили багато важливих та нагальних питань. Пані Рот була вражена нашим культурним спадком, тим, як ми його охороняємо та рятуємо від війни, тим, як віддано боремось за його збереження. Тому держміністерка запевнила в тому, що Німеччина підтримає внесення Одеси до основного списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою. Це дуже важливий крок солідарності та безпековий. Європа не змогла закрити небо України, то хоча б зможе своєрідним чином захистити Одесу. Міністерство планує подати досьє на прискорене включення в список ЮНЕСКО вже в липні. Наразі  разом з мерією Одеси ми готуємо досьє та сподіваємось на швидку процедуру, яка, по суті, стане прецедентом», – розповів Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

Також в ході візиту йшлося про посилення санкцій щодо росії в напрямку протидії дезінформації, а також обговорювалось питання допомоги від Німеччини Україні в культурній сфері – було погоджено виділення коштів на діджиталізацію та збереження культурної спадщини України, а також на реставрацію Одеської обласної філармонії. 

Крім того, Міністр культури та інформаційної політики України візьме участь в зустрічі міністрів культури G7, що відбудеться 26 - 28 червня.

«Клаудія Рот запросила мене взяти участь у зустрічі міністрів G7, яка відбудеться наприкінці червня. Будемо піднімати питання протидії дезінформації й збереження культурної спадщини України. Хочу, щоб всі міністри G7 розуміли, що Україна, та пов'язані з нею безпекові питання, є частиною глобального світу і проблеми маємо вирішувати разом», – додав Олександр Ткаченко.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати