22 травня 2023, 11:04

Незаконне заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту: до суду скеровано справу "ВіЕйБі Банку"

САП

18 травня САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до суду обвинувальний акт за обвинуваченням 15 осіб, серед яких колишній перший заступник голови НБУ, ексголова правління ПАТ "ВіЕйБі Банк", ексзаступник голови правління ПАТ "ВіЕйБі Банк", інші колишні та чинні службовці Національного банку України та "ВіЕйБі Банку" та представники приватних компаній, у незаконному заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ПАТ "ВіЕйБі Банк". Про це повідомили в САП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "СБУ затримала агента рф, який коригував удари по Миколаївщині: деталі".

У межах досудового розслідування було встановлено, що у жовтні 2014 року ПАТ "ВіЕйБі Банк", віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Попри те, що "ВіЕйБі Банк" не надав усіх необхідних для цього документів, правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, заявили в САП, пристало на його пропозицію.

Водночас вартість нерухомості, переданої в заставу Нацбанку, була завищена майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Вже в ході досудового слідства експертизою було встановлено, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн, а не 1,8 млрд грн, заявлених "ВіЕйБі Банком".

"Як наслідок, службовцями НБУ "ВіЕйБі Банку" було надано 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту. Зауважимо, що кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ строком на два роки, так і не повернуто. У листопаді 2019 року САП та НАБУ повідомили про підозру 10 колишнім та чинним службовцям Національного банку України та "ВіЕйБі Банку". У травні 2021 року – ще 6 посадовцям Національного банку України та представнику оціночного товариства компанії", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, 02.07.2021 САП та НАБУ завершили досудове розслідування у справі щодо 15 осіб. Розслідування щодо колишнього голови спостережної ради ПАТ "ВіЕйБі Банк" виділене в окреме провадження та зупинено, у зв’язку з її розшуком. Щодо фактичного власника здійснюється спеціальне розслідування.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати