29 вересня 2020, 17:55

Незаконне використання інформації посадовими особами тягне за собою відповідальність, - ДПС

Прес-служба ДПС

За незаконне розголошення або використання службовою особою у своїх інтересах чи в інтересах іншої фізичної або юридичної особи інформації, що стала відома їй у зв’язку з виконанням службових або інших повноважень, передбачена відповідальність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ФОП припинив підприємницьку діяльність: які рахунки треба закрити, - ДПС"

Відповідно до статті 172-8 кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X (з урахуванням внесених змін та доповнень)  незаконне розголошення або використання в інший спосіб особою у своїх інтересах інформації, яка стала їй відома у зв’язку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень,

- тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Незаконне розголошення або використання в інший спосіб особою у своїх інтересах чи в інтересах іншої фізичної або юридичної особи інформації про викривача, його близьких осіб чи інформації, що може ідентифікувати особу викривача, його близьких осіб, яка стала їй (їм) відома у зв’язку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень,

- тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Суб’єктом правопорушень у частині першій цієї статті є особи, зазначені у пункті 1 та підпункті "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", а також особи, зазначені в частині другій статті 17 Закону України "Про запобігання впливу корупційних правопорушень на результати офіційних спортивних змагань".

Викривачами є фізичні особи, які за наявності обґрунтованих переконань, що інформація є достовірною, повідомляють про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою.

Нагадаємо, нардепи планують посилити відповідальність за продаж електронних сигарет дітям.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати