28 жовтня 2019, 11:39

Неповне оприлюднення результатів НСРД може становити порушення Конвенції, - ЄСПЛ

"ECHR.Ukrainian Aspect"

Заяви політиків та поширення у засобах масової інформації відредагованого негласного запису телефонної розмови становили порушення презумпції невинуватості, гарантованої ст. 6 §2 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити Штепі €3600".

Такого висновку дійшов ЄСПЛ у справі "Батіашвілі проти Грузії" (заява №8284/07), зазначає інформаційний ресурс "ECHR.Ukrainian Aspect".

Як зазначається, у 2006 р. у Грузії виникла напруженість через можливість виникнення конфлікту між озброєною групою в регіоні Кодорської ущелини та державою. Після проведення поліцейської операції органи влади взяли під контроль ущелину.

Так, Іраклій Батіашвілі (Irakli Batiashvili) був обвинувачений у наданні допомоги та підтримці лідера збройних сил Кодорської ущелини. В основу обвинувачення лягла телефонна розмова між чоловіками, що була негласно записана. З цієї розмови, яку відтворили на телебаченні, випливало, що Батіашвілі обговорював питання можливої допомоги озброєному угрупуванню з боку абхазьких сепаратистів. Разом із тим, сам обвинувачений стверджував, що лідер повстанців відмовився від такої допомоги, але ця частина розмови не була оприлюднена.

Тим не менше, Батіашвілі в очікуванні суду впродовж чотирьох місяців знаходився під вартою і зрештою був визнаний винним у злочині, але помилуваний президентом країни. Він подавав скарги на рішення про його досудове обмеження волі ув’язнення та доступ до доказів, але безуспішно.

Звертаючись до ЄСПЛ, він також стверджував, що заяви членів парламенту та розповсюдження в засобах масової інформації відредагованого запису телефонної розмови порушили його права відповідно до ст. 6§2 (презумпція невинуватості) Конвенції.

У результаті суд у Страсбурзі погодився із доводами заявника та присудив компенсацію завданої моральної шкоди у розмірі 3,6 тис. євро.

Читайте також: "У грудні Комітет Міністрів Ради Європи розгляне питання української судової реформи".

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Батіашвілі проти Грузії" (заява №8284/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати