Таке рішення ЄСПЛ ухвалив у четвер, 24 жовтня, повідомляє Укрінформ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
«Суд постановив, що відповідальна держава (Україна – ред.) повинна заплатити заявнику упродовж трьох місяців наступну суму», - заявили у ЄСПЛ.
Зокрема, Штепі мають виплатити 2600 євро за нематеріальні збитки та 1000 євро за судові витрати і збори.
Європейський суд визначив, що відносно Штепи були порушені дві статті Європейської конвенції з прав людини.
Читайте також: Затверджено нові форми реєстраційних документів для платників єдиного податку
Водночас це рішення ще може бути оскаржене Українською державою.
Як повідомляв Укрінформ, Штепа, посилаючись на ст. 3 Європейської конвенції з прав людини, скаржилася на неналежне фізичне і психологічне поводження з нею під час тримання під вартою; на погані умови утримання; відсутність доступу до необхідного медичного обслуговування під час утримання.
У контексті ст. 5 Конвенції заявниця скаржилася, що українські суди упереджено та безпідставно ухвалили рішення про її взяття під варту та про продовження утримання, а тримання під вартою до початку судового розгляду було безпідставно тривалим.
Посилаючись на ст. 6 Конвенції, заявниця вважає, що кримінальне слідство щодо неї триває безпідставно довго.
Окрім цього, посилаючись на ст. 15, 18, а також ст. 5 Конвенції, заявниця скаржилася на дискримінаційне ставлення з метою її ізоляції від політичної діяльності упродовж тримання під вартою.
Нагадаємо, колишній мер Слов'янська Неля Штепа була затримана 11 липня 2014 року, в СІЗО її утримували до 20 вересня 2017 року, після чого суд відправив її під домашній арешт.
Її звинувачують у створенні терористичних організацій і замах на територіальну цілісність України. На суді Штепа пояснювала, що закликала Путіна увійти в Слов'янськ під загрозою терористів, що в полоні у терористів її били, а інтерв'ю для російських видань зроблені "під дулом автомата". Їй загрожує довічне ув'язнення.