13 липня 2020, 12:01

НБУ розпочав оновлення нормативної бази з регулювання діяльності небанківських фінустанов

Прес-служба НБУ

Національний банк України з 1 липня став регулятором ринку небанківських фінансових послуг і відразу розпочав розроблення низки нових нормативно-правових актів з питань регулювання діяльності учасників цього ринку. Для цього були унесені зміни до Плану підготовки проектів регуляторних актів Національного банку України на 2020 рік.​


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У червні інфляція в Україні прискорилася до 2,4%, - НБУ".

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зазначається, що пріоритетними напрямами оновлення нормативно-правової бази Національний банк визначив ліцензування, нагляд, перевірки, оцінку ризиків, застосування заходів впливу, звітність та аудит. Зазначені оновлення стосуватимуться стандартизації та приведення до міжнародних норм підходів і процедур регулювання й нагляду. Зокрема, йдеться про такі зміни за кожним із напрямів:

  • Ліцензування – створення єдиного документа, який визначатиме порядок здійснення дозвільних процедур, установлення вимог до небанківських фінансових установ;
  • Нагляд – розроблення процедур безвиїзного нагляду та інспекційних перевірок небанківських фінансових установ, а саме – встановлення порядку проведення безвиїзного нагляду, а також проведення планових та позапланових перевірок на основі ризик-орієнтованого підходу;
  • Заходи впливу – запровадження нового порядку застосування заходів впливу до небанківських фінансових установ;
  • Звітність – стандартизація вимог до звітності небанківських фінансових установ з метою актуалізації форми й частоти подання звітності кожного сегмента ринку небанківських фінансових установ залежно від ризиків їх діяльності;
  • Аудит та фінансова звітнасть –. запровадження додаткових вимог до аудиторських звітів, які складатимуться за підсумками аудиту діяльності надавачів небанківських фінансових послуг.

Так, відповідно до оновленого плану до кінця 2020 року Нацбанк планує прийняти не менше 11 нових регуляторних актів щодо регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.

Зокрема, здійснюючи регуляторну діяльність, Нацбанк керується принципами прозорості та партнерства. Відтак, з метою створення ефективного та сучасного регулювання, яке б відповідало потребам і учасників ринку, і споживачів фінансових послуг, Нацбанк залучає бізнес та експертну спільноту до спільного розроблення нормативно-правових актів.

З цією метою проекти нормативно-правових актів щодо небанківських фінустанов оприлюднюються на офіційному вебсайті НБУ в розділі "Нагляд", підрозділі "Регулювання ринку небанківських фінпослуг (спліт)" для ознайомлення та обговорення з учасниками ринку. Кожен проект регуляторного акта проходить етап обговорення протягом періоду не менше одного місяця.

Нагадаємо, НБУ оновив вимоги до реєстрації учасників платіжного ринку.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати